Більше жовтого і нового: для полтавців запускають ще 5 тролейбусів

У Полтаві побільшає жовтого кольору. І нового транспорту. У вівторок із тролейбусного депо вперше виїхали на маршрути 2 закуплені тролейбуси. Ще 3 готуються зробити це за кілька тижнів. А вже навесні керівники міста обіцяють протестувати нічні рейси. Більше знає Інна Безугла.

Наталія Федорівна, водій тролейбусів із стажем у 32 роки, ключі від транспорту, яким сьогодні кермуватиме, зранку отримує від міського голови. Він же – й один із перших пасажирів абсолютного нового, вже звичного для полтавців жовтого тролейбуса.

/Наталія Бережна, водій тролейбуса
Комфорт. У першу чергу комфорт. Для пасажирів комфортно: є пандус для людей з обмеженим рухом/

Зручно працювати у таких «Богданах» Т70117 і самим водіям. Крутити кермо 8 годин жінці нелегко. Але у нових тролейбусах – навпаки. Плюс тепло, а для управління – все під рукою.

/Наталія Бережна, водій тролейбуса
В цьому тролейбусі – дисплеї. Все комфортно, я все бачу. Під одну ногу, як в автомобілі, – педаль. Не на дві ноги, а тільки одна. Вузьке гальмо. Сидіння комфортне/

Їх перший маршрут «Інститут зв'язку – Левада», простіше – 12 номер. Далі – будуть чергувати щодня: 5, 12, 15.
Тролейбуси у Полтаві нічим не поступаються автобусам. І якщо другі приходять з-за кордону потримані, то електричний транспорт закупляють новий.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Ті 10 тролейбусів, які ми закуповували 4 роки тому, вже пройшли майже по півмільйона кілометрів пробігу, уявляєте? Тролейбус – комфортабельний, невибагливий, витривалий. І сьогодні ці два тролейбуси, які ми запустим, я впевнений, дадуть підтримку всьому тролейбусному управлінню/

Крім цих, ще 3 нових тролейбуси минулими вихідними приїхали до Полтави. За два-три тижні вони мають пройти обкатку і також поповнити діючий автопарк міста. До того ж міський голова обіцяє ремонтувати щороку по 1 тролейбусу. 5 нових придбали за системою «Рrozorro» на Автоскладальному заводі Луцька.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Відремонтований тролейбус не поступається новому тролейбусу. На сьогодні витрачено майже 25 мільйонів гривень. Це дуже великі кошти. Але їх заробляє територіальна громада, їх сплачують підприємці у міську казну. І ці кошти і повинні витрачатись саме для територіальної громади. Сьогодні ним користуються пенсіонери, діти безкоштовно. Я впевнений, що у таких тролейбусах за 2 гривні може проїхати будь-хто/

Ще Олександр Мамай розповів, що навесні чи влітку можуть запустити пробно нічні тролейбуси і подивляться, чи матимуть вони попит. Відповідно, далі вирішать, чи залишити їх на пізні години.
Зараз у Полтаві щодня на 10 маршрутах курсує 50 тролейбусів. 10 із них нові, що в сумі збільшаться до 15.

Стрічка новин