У Полтаві відбувся вечір пам'яті Кузьми

2 роки без Кузьми: у Полтаві відбувся вечір пам'яті музиканта Андрія Кузьменка, який у лютому 2015-го загинув в автокатастрофі. У бібліотеці для юнацтва імені Гончара співали легендарні пісні гурту «Скрябін», цитували рядки із книг, написаних Андрієм Кузьменком, згадували найяскравіші моменти із його життя.

Для Катерини Глушко знайомство із творчістю гурту «Скрябін» розпочалося піснею «Танець пінгвіна».

/Катерина Глушко, полтавка
Я ще була досить маленькою. І я пам'ятаю, як я стрибала на дивані під цю пісню/

Зараз, каже, у її постійному плейлисті – «Старі фотографії», «Маршрутка», «100 годин». А серед останніх прочитаних видань – книга Андрія Кузьменка «Я, Шонік і Шпіцберген».

/Катерина Глушко, полтавка
Ця людина в кожну пісню, в кожне слово вкладала всю свою душу. І це мені передалося/

У лютому 2015-го звістка про те, що Кузьми вже немає серед нас, приголомшила дівчину. Так само, як і мільйони інших прихильників. Зараз у пам'ять про музиканта вони влаштовують вечора, де грають його музику, показують його кліпи, зачитують його прозу. Один із таких заходів влаштували у Полтавській бібліотеці для юнацтва.

/Олег Чигринець, учасник концерту до Дня народження А.Кузьменка у Полтаві
Пісні Кузьми для мене мають велике значення. Я знаходжу їх і гарно оформленими музично, і словесно. Там сильні слова. І мені подобається, що у важкі моменти мого життя я розумію, що, послухавши кілька пісень, я відчуваю, що структурується все моє мислення, і ті слова, які Андрій, і суть, які він вкладав у ці слова, допомагають мені рухатися далі/

Віршовані рядки пісень чи проза – слова Андрія Кузьменка продовжують знаходити відгук у серцях багатьох українців.

/Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полт.обл.бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара
Ті книги, які вийшли з-під пера Кузьми, є у нашій бібліотеці, і вони читабельні, їх читають люди. І відгукуються про них дуже схвально. Вони досить легко, доступно, не заумно написані, таке «льогкоє чтіво», як сам говорив Кузьма, але воно досить швидко захоплює/

Антон Нестеренко сьогодні із гітарою в руках виконує пісні Кузьми. Свого часу на нього велике враження справила книга, написана музикантом, «Я, Побєда і Берлін».

/Антон Нестеренко, організатор концерту до Дня народження А.Кузьменка у Полтаві
Як філолог оцінив його гіперболізований гумор, і те, з яким гумором він розповідає про не такі смішні події, тому що виїхати за кордон на початку 90-х – це було, як потрапити у відкритий океан. Але Кузьма розповідає про це з усмішкою/

Вечір пам'яті у бібліотеці отримав символічну назву «Це не кінець фільму». Адже, переконані організатори, доки люди слухатимуть пісні Андрія Кузьменка і читатимуть його книги, він буде жити.

Стрічка новин