Творчість довжиною у шість десятиліть

Творчість довжиною у шість десятиліть. І цей зріз можна побачити в одній виставковій залі. У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрили персональну виставку відданого полтавця Віктора Трохимця-Мілютіна. Мистецтвознавцям вдалося хронологічно упорядкувати 160 робіт художника. І таке насичення, кажуть, виставку тільки підсилює.

Енергійний, проникний, експресивний попри те, що йому вже за 80-т. У Галереї мистецтв відкрили величезну експозицію «За покликом душі» живописця і графіка Віктора Трохимця-Мілютіна. В одній залі зібрали 160 робіт.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею
Сьогоднішня експозиція дуже насичена, але це свідомо зроблено. Для того, щоб показати якомога більшу кількість робіт Віктора Олександровича. В його 84 роки взагалі зважитись на персональну виставку – це серйозний дуже крок/

Минулого року, розповідає Ольга Курчакова, Віктор Трохимець-Мілютін став лауреатом премії імені Ярошенка. Як жест поваги – полтавці організували виставку його робіт, створених за 60 років.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею
Музей, зі свого боку, взяв на себе всі витрати по організації цієї виставки, тому що, я вважаю, це був наш обов'язок. І ця виставка – це наша йому дяка за його довгі роки творчої діяльності, за його активну життєву позицію і взагалі його такий прекрасний живопис. Він гарний художник, експресіоніст з великої літери/

Він відчуває колір, простір, повітря – на його роботах природа просто оживає. Віктор Олександрович багато подорожував. Море – одне із найбільш улюблених його пейзажів.

/Віктор Трохимець-Мілютін, автор виставки
Де я тільки не був... От у Миколаєві робив музей, і мене агітували, аби я там залишився. А мені Полтава більше всього подобається/

А дачу Короленка художник називає тим самим місцем, де невтомно любить писати. Хоча його картини можна побачити не тільки на полотнах.

/Віктор Трохимець-Мілютін, автор виставки
Ви у басейні «Спартак» були? Це у 70-му році моя найменша робота – 136 метрів квадратних. Монументальна. Панно. Музеїв скільки я зробив. І Миколи Гоголя, Макаренка... І в Полтаві – у Краєзнавчому музеї був цілий відділ «Охорони природи»/

А ще він не називає тебе тим, хто рахує власні роботи. Утім знає, що є вони у прихильників творчості в Індії, Америці, по всій Європі та найбільше в Ізраїлі.

Стрічка новин