Тільки не в Полтаву – бійці скаржаться на умови у військовому госпіталі

Тільки не в Полтаву – атовці не хочуть лікуватися у нашому військовому госпіталі. Про це розповіла медик із зони бойових дій, якій довелося потрапити за його стіни. В причинах розбиралася Олена Ляшенко.

Людмила Ясененко – військовий медик. На фронті за швидкість її прозвали «Бджілка». Має нагороди «За захист Батьківщини» та орден «За Авдіївську промзону». Восени вона потрапила до Полтавського шпиталю із підозрою на пневмонію.

/Людмила Ясененко, т.в.о. начальника медичної служби 16 ОМПБ ЗСУ
Три дні мене лікар не оглядав, в мене була температура 38 – 37,5. Вони мені призначили антибіотик Цефтріаксон, і просто від кашлю Амброксол. Я медик, і я розумію, що треба щось більш ефективніше/

Говорить: на 7 день хвороби самовільно змінила препарат і відчула покращення. А от фізіотерапію «Бджілці» призначили тільки після того, як за неї поклопоталися «згори».
Та найголовніші претензії дівчина озвучує до умов у лікарні, показує кадри, відзняті на телефон.

/Оце коридор. Оце туалет. Це навіть гірше, ніж на вокзалі. А оце душова/

Люда каже: на госпіталь скаржилися і товариші по службі, не вірила до останнього.

/Людмила Ясененко, т.в.о начальника медичної служби 16 ОМПБ ЗСУ
Дуже багато бійців сюди не хочуть. Просять в Харківський шпиталь, просять в Ірпінь, в Київський шпиталь просять, але тільки не в Полтаву. Вони мені розповідали, але поки сам не спробуєш, не зрозумієш. Побувавши тут, своїх бійців я сюди направляти не буду/

У шпиталі показують журнал реєстрації пропозицій та скарг, мовляв, жодних подібних претензій не надходило. Так само немає скарг і у книзі відгуків терапевтичного відділення. Ось у цій палаті, зі слів завідуючого, лежала «Бджілка». Нам демонструють телевізор, кондиціонер та світло над кожним ліжком.

/Ну от в нас отакі умови/

Медики кажуть: претензії колеги розуміють, мовляв, на собі відчули, що значить війна.

/Сергій Макаренко, завідуючий терапевтичним відділенням Полтавського військового госпіталю
Коли повертаєшся із зони АТО, то трохи сприйняття мирного життя, воно дещо змінюється, і думаєш, що в мирному житті трошки тобі всі чомусь завинили/

Нам показали чистенькі коридори, фізіотерапевтичний кабінет і чоловічу палату. А от подивитися на душову, туалет та коридор на першому поверсі, що на фото, адміністрація навідріз відмовилася.

/Віктор Оксьон, головний лікар Полтавського військового госпіталю
«Лиха беда начало». Ви ж розумієте, якщо десятиліттями зовсім ні копійки не виділялося. Тут ще проблема в тому, що фонд житловий, території – вони нам не належать. На балансі квартирно-експлуатаційного відділу міста Полтави. І нам не виділяється жодної копійки навіть на поточний ремонт. Мовляв, у нас немає на балансі ніяких будівель – буде корупція/

Міноборони у відповіді на журналістський запит слова головного лікаря підтвердило: відповідальним за стан будівель та проведення різноманітних ремонтних робіт є Квартирно-експлуатаційний відділ м. Полтави. Останній від коментарів відмовився.
Фінансується госпіталь із державного бюджету через Міністерство оборони. У відповіді на запит читаємо, куди серед іншого у 2014-2016 роках ішли видатки: на зарплату, медикаменти, канцелярію, паливо для штатних автівок тощо. Зазначено, що на ремонт через обмежений фінансовий ресурс кошти не виділялись. Зате на 2017 заплановано ремонт покрівлі у госпітальній поліклініці.
В обласному департаменті фінансів кажуть: в рамках закону готові допомагати госпіталю.

/Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА
Треба розуміти, що це армія. Що це військовий підрозділ. Допомога буде, звичайно, буде, але і ініціатива – щоб було розуміння, що їм потрібно. Що в них є, чого не вистачає/

У 2015 госпіталь отримав 200 тисяч гривень субвенції від області – вони пішли на паливо, нову постіль та на заміну вікон. Деякі ремонтні роботи у відділеннях проведені силами волонтерів.
Для довідки: будівлі Полтавського військового госпіталю більше сотні років. До революції ці території належали місцевому архієрею. Коли почалася Перша світова, їх передали під шпиталь для військових.

Стрічка новин