40 летальних випадків за 2 тижні

40 летальних випадків за 2 тижні. Така ситуація в Україні з холодовими травмами. Полтава не є лідером за кількістю госпіталізованих з переохолодженням та обмороженням. Однак, необізнаність з правилами безпеки під час морозів все частіше прокладає шлях до хірургічного відділення. Як не стати жертвою холоду – дізнавалась Катерина Залєвська.

Зимова рулетка: змерзну чи не змерзну?! Миколі Семеновичу 73 роки. Що таке обмороження, знає з власного досвіду. Кілька годин на міцному морозі обернулися для чоловіка госпіталізацією та болісним й тривалим лікуванням.

/- Руки замерзли, я на них дихаю.
- І вже не відчуваєте їх, так?
- Так, не відчував, замерзло все/

Син пана Миколи розповідає, напередодні батько пережив ще й інсульт. Хвиля морозів, що накрила Полтаву, ледве не стала фатальною.

/Андрій Хрипко, син пацієнта з обмороженням
Кілька годин дідусь лежав у снігу, але активно змагався за життя. Якщо б сили його залишили, ми вже б нічим не допомогли йому/

Але допомогти вдалось. 2-тижневе лікування покращило стан Миколи Семеновича. Сьогодні у чоловіка – остання перев'язка та виписка з хірургічного відділення. Він жартує, що у майбутньому вдягатиме рукавиці.

/Олена Дзеркалій, перев'язочна медсестра
Робимо йому перев'язки, йому проводили інфузійну терапію, і сьогодні хворого вже виписуємо/

У подальшому на пацієнта чекає період довгої реабілітації. Як зазначають лікарі, холодові травми поділяються на 2 види: переохолодження та обмороження. Останнє – це порушення кровообігу під дією холоду. Обмороження, в свою чергу, має 4 ступені. Найлегший – це зміна кольору шкіри, найважчий – омертвіння м'яких тканин, ураження кісток та суглобів, як наслідок – ампутація. Існує й група ризику людей, які схильні до холодових травм.

/Володимир Подлєсний, міський хірург
Перша: люди, які перебувають тривалий час на холоді. Друга категорія: люди похилого віку. Третя категорія: діти. Четверта: люди, які мають порушення кровообігу, це люди з цукровим діабетом та атеросклерозом/

«Не нашкодь» – головне правило при холодових травмах. Що ж потрібно знати?! Перше: алкоголь не зігріває, хоч пий його, хоч втирай – сенсу немає. Друге: швидке зігрівання шкодить організму, тож гаряча ванна тільки погіршить ситуацію. Третє: агресивні масажі, розтирання уражених ділянок снігом – небезпечне.

/Володимир Подлєсний, міський хірург
Відігрівання має бути поступовим, впродовж 30 хвилин. Починати варто з температури води чи грілки +20 градусів. Поступово температуру потрібно довести до +40 градусів. Загальне зігрівання виконують шляхом вживання теплих напоїв/

В Україні тільки за 2 тижні поточного року до закладів охорони здоров’я через переохолодження звернулося 869 людей, із них 753 – госпіталізовано. До того ж зафіксовано 40 летальних випадків. В Полтаві ситуація – не найгірша, масових звернень до лікарень зі скаргами на холодові травми немає. У середньому за рік до міських хірургічних стаціонарів потрапляє не більше 20 полтавців.

Стрічка новин