Випробування холодом

Випробування холодом. Полтавці продовжують мерзнути та шукати найкоротший та найтепліший шлях із пункта А в пункт Б. Як зміна погодніх умов вплинула на життя місцевих жителів, та що чекає Полтаву на початку лютого – дізнавалась Катерина Залєвська.

/Катерина Залєвська, журналіст
Полтавців нічого не лякає... окрім морозів. Позначка -(мінус) 22 у понеділок та -10 у вівторок змусила місцевих мінімізувати свої прогулянки вулицями. Навіть продавчині з базару свої прилавки сьогодні залишили пустими, бо дуже зимно. Тільки найсміливіші виходять на вулицю, але ненадовго/

«Холодно, але потрібно заробляти гроші», – каже пані Ніна. Замала пенсія не дозволяє сидіти вдома. Змерзла продавчиня себе не жаліє, однак, покупців майже немає.

/Віра, продавчиня
Продаємо, стараємося, вирощуємо своє. А як прожити за пенсію?!... тільки руки мерзнуть/

Від домівки – до зупинки, далі – на роботу і назад додому – популярна схема під час морозів, кажуть місцеві. Гуляти пішки – холодно, таксі – дорого. Водії служби перевезення підтверджують: замовлень більше не стало.

/ІНТЕРШУМ ХР 00:00:00
- Не хочуть.
- Тенденції, щоб люди частіше замовляли таксі, немає?
- Ні, немає/

Зниження температури змінило життя і цього чоловіка. Він з Білої Церкви, що в Київській області. Однак, зараз йому немає де жити, залишається подорожувати. У Полтаві його морози застали зненацька. Однак, чоловік знайшов вихід, чи вихід знайшов його.

/Андрій Лещенко, безпритульний
Проїжджаючи Полтаву, на вокзалі я побачив оголошення. У зв'язку з морозами я прийшов в організацію «Світло надії». В приміщенні добре, опалення є, бойлер... у плані благоустрою тут нормально/

Вже 9 днів чоловік перебуває в Центрі адаптації для бездомних. Каже, тут можна й перезимувати. Не тільки пан Андрій знайшов притулок в цьому місці.

/Олена Чикурова, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»
Коли морози, людей стає більше. На вокзалах дуже холодно, неможливо знаходитися. Кількість людей у Центрі збільшилась на 20% під час цих сильних морозів/

Дати притулок, вдягти й нагодувати – головні функції Центру адаптації. Іноді доводиться й подбати про здоров'я клієнтів. Соціальні працівники згадують випадок відмороження ніг, що мав місце днями, в одного з перебуваючих.

/Олена Піхотіна, соціальний працівник
Почали чорніти пальці, побачила, що шкіра відходе. Почала його питати, що з ним. Температура була 38,8, й ми визвали швидку допомогу/

Полтава не була готова до зміни погодніх умов. Однак, синоптики кажуть: потрібно уважніше слідкувати за погодою. Тоді й випадків обмороження стане менше, і психологічний стан буде кращим.

/Олена Панченко, синоптик
Це не є чимось аномальним. Абсолютний мінімум температури у січні (за весь період спостереження) складає 31 градус. З 1-ого, 2-ого, 3-ого лютого температура повітря почне поступово підвищуватись/

На цьому зима не закінчиться, зазначють синоптики. Вже з наступного тижня на Полтаву чекає ще одне випробування холодом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію