Мисливські господарства області перевірятимуть

Мисливські господарства області перевірятимуть. Для цього в обласній раді створюють спеціальну робочу групу. Про це і не тільки сьогодні йшлося на засіданні комісії з питань екології. Побували на зібранні і наші кореспонденти.

Засідання екологічної комісії депутати розпочинають із питання про стан мисливських господарств області. Про чисельність тварин на їхній територій за результатами 2015 року (адже за минулий рік звітності поки що немає) присутніх інформує начальник профільного управління Юрій Тараненко.

/Юрій Тараненко, начальник Полт.обл.управління лісового та мисливського господарства
Лося за результатами 2015 року нараховується 279 голів, оленя європейського – 301 голова, оленя плямистого – 335 голів, лані – 89, косулі – 5893, муфлонів – 58, кабанів – 3448 і зайця-русака – 69302 одиниці/

У порівнянні з минулими роками суттєвого зменшення основних видів тварин не відбулося, зазначає Юрій Тараненко. Знизилась чисельність зайця-русака та дикого кабана. Зменшення популяції останнього прогнозують і за підсумками 2016 року, причина – африканська чума свиней. Йшлося на засіданні і про підвищення ефективності роботи мисливських господарств області.

/Юрій Тараненко, начальник Полт.обл.управління лісового та мисливського господарства
Якщо ми місцевого мисливця не допустимо до полювання, якщо місцеві колективи, які проживають на тій чи іншій території мисливських угідь не мають пільгової ліцензії, якщо не мають пільгового виходу на лисицю, на зайця, то господарство ефективним не буде, і тим більше, якщо відсутні кошти/

Інформацію управління лісового та мисливського господарства депутати взяли до відома. Крім цього, погодили проведення перевірок на підприємствах, що займаються цією діяльністю.

/Ігор Горжій, голова комісії обласної ради з питань екології
Пропозиція такого характеру – у найкоротший термін, час створити робочу комісію, робочу групу із перевірки цих всіх підприємств, які взяли на себе зобов'язання вести мисливську справу цю/

Самі ж звіти щодо роботи мисливських господарств з'являться на початку лютого. І вже на наступній сесії депутати матимуть повну картину їхньої діяльності.

Стрічка новин