Що буде із лікарнями у районах після створення госпітальних округів

Що буде із лікарнями у районах після створення госпітальних округів. Про це говорили депутати обласної ради та представники місцевих органів самоврядування під час засідання комісії з питань охорони здоров'я в обласній раді. Не всі погоджуються на створення в області лише 4 округів, а головні лікарі області натомість запевняють: порушити постанову Уряду не можуть.

У районах Полтавської області занепокоєні реформуванням медицини. Керівники місцевих рад турбуються: що буде із районними лікарнями після створення 4 госпітальних округів на весь регіон. Попри те, що деякі заклади отримували мізерне дофінансування установ охорони здоров'я, в інші намагалися вкласти максимум.

/Сергій Загорулько, заступник голови Зіньківської райради
Якщо говорити по центральній районній лікарні тільки, минулого року ми профінансували більше 8 мільйонів гривень. Щодо обладнання, можу надати список. Минулого року ми придбали житло, у якому поселили медика, якого нам не вистачало/

На районах зізнаються: нововведення викликають супротив у людей як незвичне. Але й самі керівники не впевнені, що все набуте не переведуть в інші місця, а заклади не закриють і люди не залишаться без допомоги.

/Людмила Овчаренко, голова комісії з питань охорони здоров'я Полтавської обласної ради
На моє ім'я надійшло звернення за підписом міського голови Гадяцької міської ради з проханням посприяти у вирішенні питання організації госпітального округу на базі Гадяцької районної лікарні з метою обслуговування населення Гадяцького, Лохвицького, Зіньківського районів/

Зокрема, у Гадячі просять створити п'ятий округ. Кажуть: їздити понад 60 кілометрів до Миргорода лікуватись – вкрай незручно. Та й фінансування медицини у них – найпотужніше в області. Утім, керівник департаменту охорони здоров'я заперечує: є постанова Кабміну, і створювати зайвий округ – протизаконно.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Тут чітко написано, для чого вони створюються: щоб надати в екстренних випадках медичну допомогу. Сенс у тому, що у цих лікарнях мають бути створені такі умови, де цілодобово функціонує бригада хірургів, цілодобово працює реанімація, де є відділення невідкладних станів і де сконцентровуються пацієнти. Де треба створити медико-технологічний процес, створити відділення, укомплектувати кадрами/

Попри те, що долю лікарень у районах поки ще у державному плані не визначили, обласні чиновники обіцяють: медзаклади, де планово лікували, наприклад, проводили операції, не закриють.
4 округи планують створити у Полтаві, Лубнах, Миргороді і Кременчуці. Для затвердження список мають подати у Кабмін до 1 лютого.

Стрічка новин