Навесні до полтавців прилетить пташиний грип

Навесні до полтавців прилетить пташиний грип. Прогнози роблять в обласній адміністрації. Минулого року два випадки захворювання зафіксували в Україні. Трапилися вони на території Одеської та Херсонської областей. Чому ймовірне розповсюдження недуги, та які небезпечні події найбільше загрожують полтавцям – обговорювали під час розширеної колегії в адміністрації.

Африканська чума свиней вже зафіксована у 9 областях України. Серед них – і Полтавська.

/Геннадій Пікуль, начальник ГУ Держпродспоживслужби у Полт.області
За 2016 рік у Полтавській області зареєстровано 10 неблагополучних пунктів по АЧС. З них 6 пунктів – домашніх свиней, та 4 пункти диких свиней. Виникли реальні умови утворення ендемічної зони щодо африканської чуми на території області. А виникнення стаціонарно неблагополучних пунктів по АЧС призведе до постійної загрози зараження вірусом/

Уже цьогоріч на території Полтавщини є два випадки африканської чуми. За останній рік хвороба стрімко поширилася Україною. Що робити – тільки спалювати заражених тварин і розказувати жителям про те, що іншого виходу немає, кажуть в обласній адміністрації. Лише кардинальні дії.

/Геннадій Пікуль, начальник ГУ Держпродспоживслужби у Полт.області
Чума – вірусне захворювання. Лікування немає. Профілактики немає. Ветеринарний лікар тут не допоможе/

Але навесні на полтавців може очікувати ще одне випробування.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
Ми, уже починаючи з осені, почали працювати над загрозою пташиного грипу. Маємо в Україні два випадки – Одеська і Херсонська область. Очікуємо, що весною під час мігрування птахів на Північ через територію саме Полтавської області. Можуть бути й такі загрози/

Під час засідання розширеної колегії в обласній адміністрації підбивали підсумки минулого року. Найбільше небезпечних подій традиційно трапилось у Полтаві та Кременчуці. Першість за кількістю мають дорожньо-транспортні пригоди, яких стало на 14% більше, ніж попереднього року. Але загинуло у них людей на 24% менше. Далі йдуть пожежі – більше півтори тисячі. Кількість людських втрат практично однакова у 2015 та 2016 роках. На третьому місці – гибель на воді.
А ще на території області активно взялися списувати захисні споруди. Причина – невідповідний стан. На 16 споруд вже подали документи, ще 33 готують. Наразі з майже півтори тисячі споруд в регіоні проінспектували половину.

Стрічка новин