Полтавський винахідник змайстрував аеросани

Полтавський винахідник змайстрував аеросани. Про власноруч створений агрегат Віктора Шахова нині знає вся Україна. Призначені сани для поїздок на риболовлю чи полювання, а ще – для екстремального туризму чи просто розваг. Більше про конструкцію цього незвичайного транспортного засобу, його швидкісні характеристики та враження перших пасажирів – дивіться далі у випуску.


/ІНТЕРШУМ
Це мій «Жужик», якому я посвятив більше 10 років з різними модифікаціями, модернізаціями. Любиме технічне дітище/

«Жужиком» конструкор-винахідник Віктор Шахов називає власноруч зроблені аеросани. Аби створити таку модель, свій вільний час він проводив у майстерні. Аеросани Віктора Шахова ззовні нагадують літак чи вертоліт. І це не випадково. Він ще з дитинства мріяв про військову авіацію. Але не склалося. Каже, його «Жужик» – сучасна машина: легка і вправна у кермуванні.

/Віктор Шахов, сконструював аеросани
Спочатку робилася модель. Потім розраховувалася приблизна центровка даного апарата. То єсть бралася до уваги вага середня водія та пасажира, вага двигуна, і розраховувалася приблизний його центр мас. Це, так сказать, хобі для душі, для цікавості, для розвитку, для технічної творчості/

Аеросани мають потужний австрійський двигун, яким часто оснащують невеликі літальні апарати. У довжину мають 3 метри, в ширину – 2. Здатні перевозити двох дорослих чоловіків. Досить легко набирають швидкість за 100 кілометрів. За годину роботи спалюють 10 літрів бензину.

/Вячеслав Павелко, знайомий конструктора
Ми їздимо по полях, по снігу. Люди дуже цікавляться. Реагують. Це незвичайно. Коли він виходить на робочу частоту, то він вже (це авіаційний двигун) і він практично летить/

Власник аеросаней каже: його пристрій можна використовувати для полювання чи рибалки, екстремального туризму чи для розваг замість атракціонів. Влітку замість лиж можна поставити спеціальні поплавки, перетворивши на амфібію. Поки що ж запускати в серійне виробництво свого «Жужика» не планує, а от знайомих і дітлахів катає залюбки.

/Ілля Павелко, катався на аеросанях
Мені перед цієї поїздкою було дуже страшно. Але коли я сів, було і страшно, і весело/

/Аня Павелко, каталася на аеросанях
Мені хотілося за кермо взятися. І коли їхав, то трясло трішки/

Секретами виготовлення та керування саньми з моторчиком Віктор охоче ділиться зі своїм 5-річним онуком Матвієм. І мріє, що колись Матвіїв агрегат перевершить його «Жужика».

Стрічка новин