У Полтаві шахрай виманив у пенсіонерки 80 тисяч гривень

У Полтаві шахрай виманив у пенсіонерки 80 тисяч гривень. Цей факт, як виявилося, був непоодинокий. Телефоном чоловік говорив від імені родичів потерпілих, які ніби-то стали винуватцями ДТП, і їм терміново потрібні гроші, щоб уникнути за це кримінальної відповідальності. Більше про це – у наступному сюжеті.

«Перерахуйте гроші, і вашому родичу нічого не буде загрожувати». Ця шахрайська схема не нова, але в її пастку продовжують потрапляти люди. Так у Полтаві чоловік зателефонував 60-річній полтавці, та голосом, схожим на голос її племінника, повідомив, що він збив автомобілем дівчинку, і йому терміново потрібні гроші, щоб уникнути за це кримінальної відповідальності. До рук шахраїв жінка ледь не віддала 3 тисячі євро, але встигла зателефонувати племіннику, який, звичайно, нічого не знав про цю ситуацію. Полтавці викликали поліцію.

/Сергій Чиж, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
Оперативниками було встановлено, що злочинцем є громадянин Луганської області, який приїхав на територію міста Полтави шляхом обману, зловживаючи довірою наших жителів, заволодівати їхніми грошовими коштами/

У відділенні поліції чоловік зізнався, що подібним чином напередодні отримав 80 тисяч гривень від 81-річної мешканки Полтави. Проте стверджував, що до ошуканих особисто він не телефонував і їх не обманював, а лише на прохання свого товариша забирав у них гроші.

/затриманий
Він мені зателефонував, не знаю, знайомий-незнайомий. Каже: «Підходь, на тебе там чекають. Просто забери гроші, і ми тобі скажемо – перерахуєш на картку»/

Відносно чоловіка розпочато кримінальне провадження за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України. Зараз він перебуває у слідчому ізоляторі. Працівниками відділення поліції № 1 Полтави проводяться слідчо-оперативні заходи зі встановлення місця перебування товариша затриманого, який здійснював телефонні дзвінки полтавцям.

Стрічка новин