Чим зможемо – тим допоможемо

Чим зможемо – тим допоможемо. Полтавщина без втоми приймає внутрішньо переміщених осіб. Один-на-один з проблемами на дають залишитись благодійні та громадські організації. Проблеми адаптації, пошуку житла і роботи – раніше це турбувало колишніх мешканців Донбасу. Коли життя набуло нормального ритму, на перший план постало вирішення юридичних питань. Що турбує ВПО, та як вирішують ці проблеми – далі в сюжеті.

Нове життя – нові потреби. Спочатку – пошук житла і психологічної підримки, потім – роботи, зараз – юридичної допомоги – так трансформувались потреби ВПО за останні 2 роки.

/Оксана Мізик, керівник юридичного напрямку БО «Світло надії»
У трьох містах, а саме Полтава, Горішні Плавні та Миргород, працюють наші юристи. До них можна звернутися у будь-який час телефоном або через мейл, та отримати первинну правову допомогу: оформлення пакету документів, представлення інтересів у різних органах влади/

Всебічна допомога – кожному переселенцю. За офіційними даними, в Полтавській області – майже 30 тисяч ВПО. Захист трудових прав, пенсійні виплати, призначення матеріальної допомоги – і це тільки частина тих проблем, з якими східяни звертаються до юристів.

/Оксана Мізик, керівник юридичного напрямку БО «Світло надії»
У кожному місті було проведено семінар по працевлаштуванню – це актуальна проблема для ВПО. У майбутньому плануємо ще провести семінари щодо прав у сімейному та господарському законодавстві, щодо майнових прав/

З метою захисту прав та надання допомоги ВПО було створено проект забезпечення підтримки переселенців. Ініціює БО «Світло надії», фінансує – Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні.

/Сергій Решетов, представник Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні
Ми зараз приділяємо велику увагу проектам, що спрямовані на допомогу, соціаліацію, інтеграцію, правову та психологічну допомогу ВПО/

В Полтаві налічується 18 організацій, що активно займаються проблемами переселенців. Найактивніші беруть участь в семінарах і тренінгах для вдосконалення роботи з ВПО.

/Володимир Кириян, представник організації «За нами майбутнє» (м. Миргород)
Місто Миргород займає 2 місце серед населених пунктів у Полтавській області, яке прийняло найбільше ВПО. Із нашим партнером, БО «Світло надії», ми вже співпрацювали – проект безоплатної правової допомоги/

Проект «Забезпечення дотримання прав ВПО» триває вже 3 місяці. До березня поточного року запланована ще низка заходів та повна реалізація проекту.

Стрічка новин