Водойма, яку бачать у різних місцях

Водойма, яку бачать у різних місцях. Водосховище, що розташовується на території двох сіл Глобинського району, у державних планах значиться як таке, що поза межами цих населених пунктів. А нещодавно селяни взагалі дізналися, що водойму хочуть віддати в оренду. Бо, за офіційними планами, належить вона не громаді сіл, а державі. Місцеві жителі рішуче налаштовані відстоювати своє. Кажуть, готові навіть першими розпочати війну за те, що належало їх батькам і має бути у нащадків. 

У 75 році в Погребах та Бабичівці Глобинського району селяни збудували на річці Тагамлик греблю, щоб створити унікальне водосховище. Воно стало одним із найбільших у полтавських селах. У ньому близько 12 мільйонів кубометрів води.

/Микола Борщенко, житель села Погреби
Він робився спеціально для поливання степів. Але зараз поливної системи немає, не поливають. Так вода і зосталась. Там в одному місці пляж робили, в другому, в третьому. Ми рибаки скидалися, хто 50-60 гривень, і запускали малька/

Нещодавно люди довідались: створене їхніми руками та зариблене за власний кошт водосховище хочуть віддати в оренду. Причому, обладміністрація навіть не повідомила людей про це. Селяни не хочуть сумнівного сусідства, від якого громаді будуть одні збитки. Готові грудьми захищати свою водойму.

/Микола Борщенко, житель села Погреби
Три роки тому вагонний завод орендував цю водойму. Що мала сільрада, громада? Нічого. Навіть з вудкою не пускали до водойми. І зараз теж так само буде, як тільки стане орендатор/

/Марія Гнатівна, жителька села Погреби
З якої речі? Хтось там щось робив? Ніхто там нічого не робив. Його на рік-два запустять рибу, а потім знову все замулиться і все на цьому закінчиться/

Громада звернулася до депутата облради Миколи Первака, якого обирала у своєму окрузі. Представник команди Соціал-демократичної партії організував зустріч селян із чиновниками обладміністрації, аби розібратися в ситуації. Там стверджують, що розпорядником водойми є область, адже воно на її території. Селяни разом зі своїм депутатом - іншої думки. Переконані - водосховище має служити місцевій громаді.

/Микола Первак, депутат фракції Соціал-демократичної партії (СДП) у Полтавській облраді
З проханням допомогти і розібратись відносно цього водоймища, що дійсно знаходиться в межах села. Люди занепокоєні, що вони можуть бути позбавлені відпочинку на цьому водосховищі, рибалки, їх дітки будуть позбавлені можливості гуляти берегом водоймища.
І вони мене попросили, щоб я їх підтримав в тому, щоб це водоймище залишилося за громадою/

Обладміністрація ж наполягає - водойма не знаходиться у селі. Тому чиновники збираються виставити водосховище на відкритий аукціон, і навіть витратили 250 тисяч гривень на виготовлення паспорта водойми.

/Ігор Піддубний, директор Департаменту екології Полтавської ОДА
Юридична сторона цього питання звучить так: за межами населеного пункту. Тому, якщо є таке бажання. Дійсно, кошти, які поступають від водних об"єктів у межах населених пунктів - у місцевий бюджет. А ті, що поза межами населених пунктів - у державний бюджет/

Селяни кажуть: чинитимуть супротив - готові навіть до війни. Після двогодинної гарячої дискусії Микола Первак запропонував селянам через рішення місцевих рад включити водойму до меж своїх сіл.

/Микола Первак, депутат фракції Соціал-демократичної партії (СДП) у Полтавській облраді
Вони будуть приймати рішення, і на рівні сільської ради. Районна рада теж підтримає їх думку і я буду працювати над тим, аби люди не були позбавлені того, чим вони користувались протягом багатьох десятиліть/

Врешті, селяни разом зі своїм депутатом переконали чиновників із області не поспішати з аукціоном і винести це питання на додаткове обговорення. Депутати від СДП триматимуть ситуацію на контролі, аби села Глобинщини зберегли для себе унікальну водойму.

Стрічка новин