98 років тому Схід і Захід України об'єдналися

98 років тому Схід і Захід України об'єдналися. Полтавці відзначили День Соборності традиційним покладанням квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку. Що сьогодні, на думку мешканців нашого міста, має об'єднувати українців – дізнавалася наша знімальна група.

День проголошення Акту Злуки УНР і Західноукраїнської Народної Республіки із 1999 року проголосили Днем Соборності. Рядки з того історичного документу, що об'єднав українців по обидві сторони Дніпра, зачитують цього дня біля пам'ятника Тарасові Шевченку.

/Ведучий зачитує слова: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України»/

Ці слова у 1919 році засвідчили просту істину – Схід і Захід разом. Значення сьогоднішнього свята сучасна молодь добре розуміє.

/Богдан Шебедюк, керівник козацького корпусу ПолтНТУ
Соборність у моєму розумінні – це те, що люди єднаються. Соборність України – це значить, що держава є неподільною, і це є свято державного масштабу. Я переконаний, що кожен повинен вийти у цей день і підтримати це свято/

Сила – у єдності. Ця думка, вважає Полтавський міський голова Олександр Мамай, надзвичайно актуальна особливо в нинішній час.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Мабуть, кожного року, коли ми відзначаємо це свято, воно повинне мати значення, тому що, можливо, хоча б в ці дні наша вся територіальна громада нашої незалежної держави почне розуміти, що треба об'єднуватися/

Окрім спільної мови, історії та культури учасники зібрання наводять інші чинники об'єднання українців.

/Бліци
- Любов до України.
- Одна єдина думка.
- В першу чергу – це те, як говорять історики, – це національна ідея. В даному випадку національна ідея українців з 19 століття не змінювалася, – це боротьба за незалежність. На сьогоднішній день в умовах війни залишається та ж сама ідея/

А от 22-го січня 1990-го року сотні тисяч українців на згадку про проголошення Акту Соборності взялися за руки, утворивши «живий ланцюг» від Києва до Львова.

Стрічка новин