Підсковзнувся – упав – прокинувся – гіпс

Підсковзнувся – упав – прокинувся – гіпс. У травмпунктах підраховують жертв ожеледиці. Щодня у першій міській лікарні – кілька десятків пацієнтів із травмами на льоду. Чи можна навчитися падати безпечно – поцікавилася Олена Ляшенко.

У травмпункті першої міської лікарні – величезна черга, чи не всі – жертви ожеледиці. Ось цю жінку супроводжує невістка, каже – перелом.

/Тетяна Бакуменко, невістка травмованої
Упала, підвернула неправильно руку. Прямо біля дому, не посипано ж, ніде нічого не чистилося – суцільний лід/

Травматолог ділиться: зараз щодня приймають від 70 до 90 пацієнтів, добра половина – ті, хто не втримався на ногах на льоду.

/Володимир Рошко, травматолог 1-ї міської клінічної лікарні
Найчастіше відбуваються переломи нижньої третини передпліччя та переломи нижньої третини гомілки, кісточок, забої, пошкодження зв'язок, черепно-мозкові травми – це все звертаються в наш травмпункт/

Поки знімаємо – бачимо кілька бригад швидкої. Ось цього товариша ведуть в кабінет попри лайку та нецензурні жести.

/Уляна Герасимович, фельдшер Служби екстреної медичної допомоги
Травма ноги, людина трошечки в алкогольному сп'янінні. Дороги слизькі, дуже багато травм/

У центрі міста люди менш категоричні. На запитання «Чи слизько?» відповідають.

/Бліци
- Все залежить від того, яке взуття. Якщо хороше – то не слизько.
- Та ви знаєте, ходить можна.
- Досить слизько поки що/

Хлопці навіть діляться секретами – як правильно впасти.

/Голову піджимать треба, щоб не стукнутися потилицею/

Сергій Чепіжний навчає виживанню поліцейських та дітей. Для наших глядачів погодився на майстер-клас із безпечного падіння.

/Сергій Чепіжний, голова центру спецпідготовки «Скіф»
По можливості треба уникати падіння на коліна, різких падінь, тому що це може виплисти дуже серйозними травмами, падіння на лікті і на прямі руки. При падінні обличчям донизу, тобто, падінні вперед, потрібно виставити руки, ми їх автоматично виставляємо, це на підсвідомості, але не потрібно намагатися втриматися на прямих руках/

Щоб не розбити обличчя, інструктор радить при падінні вперед повернути голову вбік. А ось так рекомендує падати на спину – підборіддя притиснути до грудей, руки ж відвести вбік, щоб компенсувати силу удару.
При падінні набік рекомендує берегти руки і згрупуватися, аби уникнути травм. Навіть спеціально підготовлена людина наголошує: ніж правильно впасти – простіше уникнути падіння. Для цього не йдіть швидко по розковзаній поверхні, пересуватися на льоду слід обережно, не відриваючи ноги від землі. На проїжджій частині – максимальна увага.

/Сергій Чепіжний, керівник центру спецпідготовки «Скіф»
Не скрізь зараз є тротуари, по яким ми можемо переміщуватися, а деякі тротуари просто загорнути снігом, тому ми маємо необхідність переміщуватися по проїжджій частині. Це велика небезпека, тому що можна підсковзнутися в момент розминання з автотранспортом. Тому краще зупинитися, перечекати, поки він проїде, а потім переміщуватися/

Стрічка новин