Нині на обліку в жіночих консультаціях Полтави перебуває 1717 вагітних

Пологів же за перше півріччя цього року у місті було 1630. Це – на 9 відсотків більше, ніж за аналогічний період 2006-го. Про ці та багато інших показників медичної галузі Полтави говорили напередодні на засіданні медичної ради міського управління охорони здоров'я.

Медична рада міського управління охорони здоров'я цього разу зібралася, щоб підбити підсумки роботи галузі за півріччя. Вперше допомогав їм у цьому сучасний мультимедійний проектор.

Як і раніше, пріоритетним у місті залишається питання надання допомоги матерям та дітям і покращення матеріального стану дитячих установ, зазначив начальник міського управління охорони здоров'я Сергій Котов. За перше півріччя цього року в Полтаві не зареєстровано материнської смертності. Однак із 1260 дітей, виписаних із пологових станіонарів міста, 93% знаходяться в групі ризику. Рівень передчасних пологів дещо зменшився і складає 2% від загальної кількості. За шість місяців цього року у місті стібілізувались показники серцево-судинних захворювань та зменшилася смертність від гострого інфаркту міокарда. В цьому році у Полтаві започатковано проведення хворим з гострим інфарктом тромболітичної терапії на догоспітальному етапі. Вже є 2 випадки з позитивним результатом, підкреслив начальник міського управління охорони здоров'я. Складною залишається ситуація з туберкульозом. За перше півріччя цього року вперше виявлено 94 випадки таких захворювань, в тому числі, у 4-х дітей та 3-х підлітків. Кількість викликів швидкої допомоги до хронічно хворих в порівнянні з минулим роком зросла.

Щодо фінансування галузі охорони здоров'я міста, то за минулі 6 місяців вона отримала більше 35 мільйонів гривень надходжень. Це дало можливість збільшити вартість ліжкодня майже на 40% - до 64-х гривень, підвищити зарплати, покращити харчування хворих. Середня зарплатня в галузі сьогодні складає 655 гривень - проти 540 у 2006-му. Полтавські лікарі отримують в середньому 910 гривень в місяць, середній медперсонал – 614.

Стрічка новин