На Полтавщині не дорахуються 15 місць тимчасового тримання

На Полтавщині не дорахуються 15 місць тимчасового тримання. Таким чином мають провести оптимізацію. І замість 23 ізоляторів залишиться тільки 8. Куди подінуться решта, де залишаться такі заклади, та які ще зміни очікують цьогоріч у місцях несвободи – полтавцям розповіли у Головному управлінні Нацполіції.

Полтавці оптимізують ізолятори тимчасового тримання. Нині в області 23 установи, куди потрапляють затримані громадяни і ті, хто отримав від суду адміністративний арешт. Але у 2017-му їх має стати 8. Виконуватимуть ці ізолятори міжрайонне так зване «кущове» призначення.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
Всі ці установи на даний час виведені з підпорядкування територіальних органів поліції – відділів і відділень. І підпорядковані безпосередньо Головному управлінню Національної поліції в області, де у нас будуть ці установи працювать: це місто Полтава, Кременчук, Горішні Плавні, Зіньків, Лубни, Миргород, Лохвиця, Пирятин/

Решта приміщень після санобробки перекваліфіковуватимуть в додаткові для особового складу поліції.
У цих 8 закладах хочуть використовувати сучасне обладнання для покращення умов тримання осіб в ізоляторах, розповідають в обласному управлінні Нацполіції.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
Зараз впроваджується така технічна програма «Кустуді рекордс». Мета – внесення в базу всієї інформації про особу, яка затримується. Всі її переміщення, починаючи від того, як особа затримується і потрапляє в ізолятор тимчасового тримання, медичний огляд/

Усі зустрічі та дії з особою, доки вона перебуває в ізоляторі, заноситимуть до бази, доступ до якої має столичне управління прав людини Нацполіції. Таким чином фахівці зможуть бачити, що відбувається з кожною особою у кожному закладі різних регіонів України.

/Наталія Мельничук, уповноважена з прав людини в Полтавській області
Контроль за дотриманням прав затриманих трохи ускладнений, м'яко кажучи. Для того, щоб проконтролювати, чи в повному обсязі конкретного затриманого права дотримано, то треба прибути на місце, треба підняти купу документів, журналів, аби відслідкувати/

А щоб поліпшити самі приміщення ізоляторів, які зведені дуже давно, збираються звертатись до влади.
Мають намір у Нацполіції зайнятись харчуванням та ввести так зване «модульне», тобто, забезпечувати затриманих готовою вакуумною продукцією. Досвід вже спробували на Одещині, але треба знайти ще підприємця, який зможе надавати таку послугу.
Також у намірах на 2017-й – розробити в Україні спецзасіб на базі автобуса для перевезення затриманих до спецустанов.
У 2016 році в ізоляторах тимчасового тримання в Полтавській області перебувало більше 4200 осіб.

Стрічка новин