За останній рік на півтори тисячі зросла кількість жінок, які народжували в міському пологовому

За останній рік на півтори тисячі зросла кількість жінок, які народжували в міському пологовому будинку. У 2016 році їх було... 8 тисяч. Виносити та народити здорових малюків неможливо без якісного обстеження за допомогою ультразвуку. Про роботу відділення УЗД – у нашому наступному матеріалі.

Саме такий вигляд на моніторі має майбутній малюк. Побачити його можна за допомогою УЗД обстеження. Цей кабінет працює при міському пологовому будинку. Завідуючий відділенням УЗД Іван Дорошенко демонструє апаратуру, з якою вони працюють. Всього в роботі використовують три апарати: європейського та українського виробництва. Їх придбали у 2015-16 роках. В першу чергу обстежують вагітних жінок, які знаходяться на стаціонарному лікуванні. Також діагностують складні випадки, які загалом трапляються в лікарнях міста.

/Іван Дорошенко, завідуючий відділенням УЗД міського пологового будинку
Ультразвукова діагностика входить до складу єдиної групи, яка дозволяє оцінити стан плода візуально. Плюс дати оцінку в реальному часі його стану на даний момент дослідження, що в подальшому допомагає встановити правильний діагноз, відкоригувати лікування і отримати здорову дитину кожній мамі/

Лікарі працюють у дві зміни з понеділка по п'ятницю. Плюс обстежують і півдня в суботу. Кількість обстежень, розповідає Іван Дорошенко, зростає з кожним роком. Працюють не лише з вагітними, а й з тими, в кого виникають гінекологічні проблеми.

/Іван Дорошенко, завідуючий відділенням УЗД міського пологового будинку
У зв'язку з тим, що захворюваність зростає, то кількість досліджень різко збільшується. Якщо взяти 15-й рік, ми зробили 26 тисяч обстежень, в 16-му році за підсумками – це 33 тисячі/

Загалом у 2016 прийняли 22 тисячі пацієнтів, тоді як у 2015 – на 6 тисяч менше – 16 тисяч. В цій ситуації тішить те, зізнається Іван Дорошенко, що збільшується кількість вагітних. За останній рік їх стало на півтори тисячі більше – 8 тисяч. Спостерігають цікаву тенденцію і щодо статі новонароджених. Починаючи з 2014 року, на 10 народжених дітей припадало лише 1-2 дівчинки. Решта – хлопці. Така статистика трималася аж до кінця 2016 року. Нині ж баланс хлопчиків та дівчаток приблизно однаковий.

Юлія Іващенко

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію