Проект, якому 23 роки: чому ще не запустили новий корпус протитуберкульозного диспансеру?

Проект, що будується у Полтаві 23 роки. Обласний протитуберкульозний диспансер розпочали зводити у 93 році. Лише через 11 років він почав працювати. Але наразі – як поліклініка. У 2016 році обласні чиновники принаймні тричі анонсували завершення робіт у новому корпусі – діагностичному. Однак, стрічку навіть Президент Петро Порошенко, який приїздив до Полтави у травні, так і не перерізав. Ми звернулися до управління капітального будівництва, аби дізнатись, на що варто сподіватись у цьому році та чому новозведений корпус за півроку так і не розпочав повністю працювати.

На цьому місці – найвідоміший довгобуд Полтави – обласний протитуберкульозний диспансер – працює з 2004 року. Його почали зводити ще у минулому столітті, і корпус за корпусом продовжують і зараз. Але працює він як поліклініка.

/Володимир Печериця, головний лікар Полт.обл.протитуберкульозного диспансеру
У 2009 році ми відкрили технологічний корпус. Там зараз і флюороцентр, і дезкамери, і склад медикаментів, архіви. Я надіюсь, ми колись введемо стаціонарний комплекс нашого диспансеру за всіма умовами для лікування хворих з важкими хворобами. На сьогодні є спеціалізоване відділення за всіма стандартами – у Кременчуцькому тубдиспансері. Але ж ми не можемо вирішити питання лікування цих хворих тільки у цьому відділенні/

Лікування ведуть і в Полтаві, але умови треба змінити на кращі, говорить очільник закладу.

/Володимир Печериця, головний лікар Полт.обл.протитуберкульозного диспансеру
Він входить в чергу продовження будівництва, тому у мене явна надія є, що це буде зроблено у найближчі часи. Бо ми – хоч і не єдина, але небагато областей, які не мають спеціалізованого такого закладу за сучасним проектом. Ми вирішим питання об'єднання на нашій базі практично всіх хворих на мультирезистентний бацелярний туберкульоз на базі цього закладу/

У 2016 році завершили оздоблювальні роботи у новому корпусі – діагностичному. Він дає змогу проводити моніторинг і сучасну діагностику та хірургічне лікування. Утім, в експлуатацію його вводити повністю не поспішають. Бо він, а також ще дві будівлі «запускатимуть» у комплексі – як третю чергу. Про це розповідають в обласному управлінні капітального будівництва.
Це план забудови – на ньому вже поки не зведені стаціонарний корпус та харчоблок. Перший матиме два рівні – 8 і 9 поверхів, вцілому – 25 тисяч квадратних метрів, і сполучатиметься з діагностичним.

/Тимофій Голбан, начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА
Тут котлован вже готовий. Плануєм у цьому році, якщо обіцяють виділити кошти, розпочати будувати палатний блок. Він з'єднаний з оцим, і функціонувати буде в загальному комплексі лише. Бо в діагностичному на верхньому поверсі операційні, а доступ до них – лише з палат. А використовуватись без палат він не має функціонально/

На майбутнє може тут бути і дитяче відділення, однак проекту ще не робили. Що ж до наступної частини будівництва – стаціонару, зараз документацію на нього перерахували і проходять експертизу. Вона, кажуть, просто не відповідала дійсності, бо об'єкт має бути специфічно убезпечений.

/Тимофій Голбан, начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА
2008 року проект. Ціни на всі матеріали, деякі технології вже не існують, на нові замінені. Для недопущення проникнення цих мікроелементів у труби, проводку, ми всі обробляємо. Якщо попередня вартість всього об'єкту була 330 мільйонів, то весь комплекс на сьогодні коштує 506/

Вартість ще затверджуватиме Кабмін. 10% коштів має дати з бюджету область. Керівники регіону обіцяють, що у 2017 будуть зводити стаціонарний корпус, аби логічно завершити розпочате.
Полтавщина нині посідає 7-8 місце серед регіонів з найменшим захворюванням на туберкульоз. Лише мультирезистентну, найважчу його форму зараз лікують більше 400 пацієнтів.

Стрічка новин