«Маланчині вечорниці» в музеї Котляревського зібрали людей з особливими потребами

«Маланчині вечорниці» в музеї Котляревського зібрали людей з особливими потребами. Тут співали, щедрували, згадували українські традиції та пригощали солодощами. На меті – об'єднати молодих людей, позбавлених повноцінного життя. Про свято з українським присмаком – Катерина Залєвська далі.

Катерина – інвалід 1 групи. Жінка має вроджені вади зору, а точніше – зовсім нічого не баче. Однак, на її життя це не впливає. Вона має роботу та сім'ю і дуже полюбляє свята. Серед них – Щедрий вечір. Жінка згадує, як сама щедрувала малою.

/Катерина Зівер
Завжди ми ходили в дитинстві колядувати та щедрувати, це було добре. Я рада, що традиції зберігаються. Мене дитина запитала про щедрівки, і ми вивчили ті, що я співала ще в дитинстві/

Пані Катерина та ще понад пів сотні людей з особливими потребами отримали по шматочку свята. Розважають щедрівками та веселими піснями, розповідають про традиції, наостанок – солодкі презенти.

/Ольга Буднікова, директор міського центру соціальний служб
Дуже важливо, щоб ці молоді люди мали можливість поспілкуватися, відзначити свята, зрозуміти один одного, познайомитися. Саме для цього покликаний цей захід/

Святкова програма «Маланчині вечорниці» – це один із соціально-мистецьких заходів, що об'єднує людей.

/Наталія Крохмальна, виступає на заході
– Сьогодні ми виступаємо не для звичайних людей, це люди з особливими потребами. Мені не складно виступати. Головне, щоб вони зрозуміли, що я хочу донести цією піснею.
– Що саме?
– Це українські традиції, їх не потрібно цуратися/

Нагадаємо, Меланка, він же – Щедрий вечір – це народне свято, що відзначають напередодні Нового року за старим стилем. Традиційно в цей день готують обрядову кутю, співають щедрівки, дівчата уночі ворожать, а хлопці наступного ранку посівають зерном оселі.

Стрічка новин