Пачка цигарок мінімум – на 4 гривні, горілка – на 10, а шампанське – на 20

Пачка цигарок мінімум – на 4 гривні, горілка – на 10, а шампанське – на 20. Саме на стільки зросла вартість цієї продукції, починаючи з 2017. Податківці пояснюють: все – через підвищення акцизів на алкоголь та тютюнові вироби.

З 1 січня набрав чинності Закон, який, зокрема, передбачає підвищення акцизів на алкоголь і тютюнові вироби. Документ передбачає зростання акцизів на тютюнові вироби на 40%, розповідає головний державний інспектор міської податкової Тетяна Гуржій.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
Ставка акцизного податку на сигарети без фільтру, цигарки, сигарети з фільтром для виробників тютюнових виробів зросла з 318 до 445 грн. за 1000 штук. У результаті цього в середньому ціна пачки сигарет повинна вирости на 4,5-5 грн/

Зростуть на 20% ціни і на лікеро-горілчану продукцію, а також на слабоалкогольні напої: пиво, вино та сидр – на 12%. Зокрема, пиво стане дорожчим приблизно на 3 гривні за літр. Це станеться з 1 березня 2017 року.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
У результаті підняття акцизу для виробників лікеро-горілчаної продукції півлітрова пляшка горілки в роздріб зросте приблизно на 10 гривень. Ігристі та кріплені вина здорожчають на 30%, а натуральні виноградні вина залишаться без зміни, оскільки акцизні ставки на ці види алкогольних напоїв не піднімалися/

Державна податкова інспекція у місті Полтаві звертає увагу суб'єктів господарювання, що наказом Мінфіну затверджено нову форму декларації акцизного податку. Так декларацію за грудень 2016 року виробники підакцизної продукції, особи, які реалізують пальне, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню, вже подаватимуть за новою формою.
Платники акцизного податку зобов’язані подавати декларацію щомісяця, незалежно від того, провадили господарську діяльність у звітному місяці, чи ні.

Юлія Іващенко

Стрічка новин