У Полтаві підприємці масово згортають діяльність

У Полтаві підприємці масово згортають діяльність. Все через те, що з 1 січня змінився розмір єдиного соціального внеску для ФОП. Тепер він складає 704 гривні, незалежно від того, чи мав підприємець доходи, чи подавав «нульові» декларації. В ситуації розбиралися наші кореспонденти.

Одне із законодавчих нововведень цього року – зміна суми єдиного соціального внеску. 

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
Для підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, крім фізичних осіб – підприємців, віднесених до I групи платників єдиного податку, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, сума ЄСВ складає 704 гривні на місяць/

В міській податковій пояснюють: від сплати ЄСВ звільняються пенсіонери за віком та інваліди. Решта підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, повинні сплачувати єдиний соціальний внесок навіть за ті періоди, коли не здійснюється підприємницька діяльність. Простіше кажучи: раніше, якщо ФОП не отримував доходи, він не платив ЄСВ, тепер нардепи зобов'язали це робити всіх, навіть так званих «сплячих» підприємців. Таким чином хочуть збільшити наповнення держбюджету. Голова Ради підприємців міста Євген Дикань розповідає: такі заходи вже відбилися на місцевих підприємцях.

/Євген Дикань, голова Ради підприємців м.Полтава
Маса підприємців на сьогодні закриваються. Вони не готові вести діяльність, бо не можуть платити за себе та за найманого працівника гроші. Не всі підприємці заробляють гроші з такими дорогими комунальними послугами, продуктами харчування. Їм не вистачає цих грошей/

Нині ж деякі нардепи пропонують дещо полегшити життя підприємцям. Вони хочуть запровадити так званий «перехідний період» для закриття ФОПів. Законопроектом передбачено, що у разі, якщо фізична особа-підприємець впродовж трьох місяців не отримувала доходи і планує завершити діяльність, вона звільняється від сплати єдиного соціального внеску в розмірі 704 грн. 

Юлія Іващенко

Стрічка новин