Час розвантажуватись

Час розвантажуватись. Після новорічно-різдвяних свят полтавцям радять взятися за свій шлунок. Він, говорять лікарі, постраждав найбільше від переїдання та насичення малокорисною їжею. Які продукти найнебезпечніші для нашого організму і як виправити ситуацію – дізнавалася Інна Безугла.

Після довгих застіль – до лікаря. Ірина зранку прийшла на огляд.

Скарги на важкість у шлунку, печію, біль у лівому чи правому підребер'ї – для багатьох українців звичні симптоми після новорічних і різдвяних свят.

/Ірина, пацієнтка
Свята добре провели: була жирна і насичена їжа/

Переїдання – головна причина багатьох захворювань кишково-шлункового тракту, кажуть лікарі. Ковбаси, копченості, майонез, жирні і гострі страви негативно впливають на слизову оболонку шлунку не тільки людини, яка вже має хронічні захворювання, а й здорової. Після інтенсивного вживання такої їжі потерпає вся система травлення. До того ж, навіть необхідні організму речовини теж бувають різними. Особливо, коли мова йде про жири.

/Юлія Каплуновська, лікар-терапевт 3 міської клінічної поліклініки
Рослинні – набагато корисніші. А тваринні жири виділяють ненасичені жирні кислоти, і таким чином це негативно впливає на роботу органів шлунково-кишкового тракту. Їм важко працювати, і це, знову ж, навантаження на печінку, жовчний міхур, іде накопичення жовчі, застій. Потім це проявляється холециститами та іншими захворюваннями/

Переїдання медики взагалі розцінюють як отруєння організму. Тому завжди радять залишати стіл з легким відчуттям того, що хочеться з'їсти ще трохи.
Однак, після інтенсивних свят голодати теж не можна. Лікарі радять зайнятись розвантаженням шлунку, змінивши своє меню. Наприклад, перейти на споживання різних каш.

/Юлія Каплуновська, лікар-терапевт 3 міської клінічної поліклініки
Перейти на пюре – їжу, перероблену у пюре. Перейти на легкі супи, наприклад, другого відвару. Тобто, ненасичені бульйони. Більше у свій раціон додати фруктів та овочів і багато пити: від 1,5 до 2 літрів води рекомендовано для кожної людини/

Після 6 години вечора також не варто залишати шлунок порожнім: можна випити склянку кефіру або йогурту. Тоді шлунковий сік не роз'їдатиме порожні стінки і матиме невелику роботу.

Стрічка новин