Різдво по-полтавськи

Різдво по-полтавськи. Поки Україна ховається від морозів по домівках, Полтавщина гучно гуляє в центрі місті. Святий вечір, що відзначали 6 січня, зібрав поціновувачів українських традицій біля головної ялинки. Обрядові пісні, хереографічні номери та цікаві конкурси. Якою була Театральна площа у переддень Різдва – далі в сюжеті.


/Катерина Залєвська, журналіст
На вулиці -10, сипле сніг, однак, полтавцям до смаку зустрічати Новий рік саме так – гучно, дружньо та з музикою. Хтось вдома, готує кутю та 12 страв, а хтось на Театральній площі, танцює під українські мотиви та притоптує ногами сніг/

Новорічні свята тривають! Полтавці охоче справляють перші дні нового року разом. Святвечір, що напередодні Різдва, – не виключення.

/Жанна Заєць
Це велике свято для всіх православних. Ми хотіли подивитися саме на колядки, тому що це весело і чудово. Дитині моїй також подобається/

Вже засипана снігом, пані Ольга наполегливо спостерігає за концертом. Каже, зимова погода – не привід сидіти вдома. Тим паче, серед виступаючих – діти її коліжанок.

/Ольга Тельницька
Я думаю, що всі, хто зібрався на Театральній площі, не пожалкують, що побачили дійство від наших дітей... від молодшого покоління, яке долучається до українських традицій/

Обрядові пісні, хореографічні виступи та конкурси на кращу колядку – такий вигляд має різдвяне дійство під головною ялинкою. Гарний настрій Полтаві дарують вихованці творчого центру Наталії Май. А поки дорослі ностальгують за часами колядування, діти радіють святу.

/А що тобі подобається тут? – Як танцюють. – А ще? – Це і все/

А Микиті подобається кататися на санчатах під музику. Каже, це весело.

/Сюди потрібно сідати, сюди ножки, тут триматися... і котишся/

Не забувають у Святий вечір і про символи. Вифлеємська зірка, що привела мудреців до Ісуса Христа, вже виблискує на сцені.

/Всіх вітаємо з Різдвом Христовим! Частіше згадуйте українські традиції. Зі святом Вас!/

Стрічка новин