Сьогодні – Святвечір перед Різдвом

Святий Вечір на порозі: господині варять кутю, діти колядують, хрещені готують подарунки. В Полтаві різдвяний сполох почався ще зранку. Як полтавські родини зустрічають християнське свято, що готують та які пісні  співають – знає Катерина Залєвська.

Святковий стіл із 12 страв, в центрі уваги – кутя, потім – відвідування хрещених, колядки та ворожіння – так в України зустрічають Святий Вечір напередодні Різдва. В Полтаві готуються вже з самого ранку.

/Світлана
Кутя в нас буде обов'язково, прийдуть у гості хрещені батьки, будемо святкувати/

/Надія
Ми з дитиною ходимо увечері по сусідах, дитина колядує і отримує печиво та цукерки/

/Інна
Біжу за подарунком для своєї маленької хрещениці. На жаль, все в останній момент, але все-одно... А зранку я готувала мак, зварила узвар/

Кутя як символ Святвечора. Продавчиня пані Шура на базарі кілька годин. Каже: купують різні інгрідієнти, горішки і макову начинку вже розібрали.

/Шура
Хто і що полюбляє, те й купує. І кутю (це пшеничка чищена), мак, чорнослив, курага/

Колядки у Святий вечір не менш важливі. Тож діти зазделегідь вчать обрядові пісні, щоб отримати цукерки чи подарунки. Колядувальник з досвідом Віталій знає, що одних пісень замало, потрібен ще й реквізит.

/Віталій
Приготували зірку до свята – Різдво Христове. Да на 2 та 4 поверсі/

А малій Софійці реквізит не потрібен. Гарна пам'ять та дитячий шарм – її метод отримати солодощі.

Колядують і на Студії «Місто». У гості з різдвяним привітанням прийшли учні школи «Паросток».

Святий Вечір – це християнське свято. Тож є вимоги до того, як зустріти і провести цей день правильно.

/Василій Фазан, священик
Зібравшись з родиною, ми маємо поспілкуватися про духовне життя, оцінити всі свої вчинки родинні, які були правильні та неправильні. І зробити спробу: дати собі правильні настанови на наступний рік/

Стрічка новин