Комунальники відмовилися від ремонту 100-річного колектора – за 25 мільйонів збудують новий

Найстаріший в Полтаві колектор не вдалося відремонтувати. Комунальники вирішили, що раціональніше буде побудувати частину нових комунікацій, аніж шукати способи оновити 100-річний колектор. На реалізацію цих планів необхідно 25 мільйонів гривень. Обласна та міська ради готові в рівних частинах оплатити ці роботи.

Ще у вересні поряд з ветлікарнею по вулиці Південній стався провал найстарішого в місті колектора. Тоді це мало ось такий вигляд: невелика ділянка, огорожена стрічками. Але вже скоро наслідки аварії не змусили себе довго чекати. Грунт продовжував осідати. Під землю пішли гаражі. Комунальники активно намагалися відремонтувати пошкоджену ділянку. Для заїзду спецтехніки навіть випиляли дерева та зняли частину грунту з Інститутської гори. Аби мешканці не відчули незручностей, пояснюють у «Полтававодоканалі», тут змонтували тимчасові насосні установки та проклали тимчасові обвідні колектори. Цей колектор побудували в 1929 році. Складність в його ремонті полягає в тому, що майже кілометр колектора йде під Інститутською горою у вигляді цегляного тунелю. Його будували ще німці до революції 1917 року. Глибина залягання комунікацій – близько 15 метрів. Саме на пошук цього каналу, розповідає головний інженер «Полтававодоканалу» Євген Забишний, пішло найбільше часу та ресурсів. Вхід було знайдено, але потрапити в сам тунель не вдалося.

/Євген Забишний, головний інженер КП «Полтававодоканал»
Усвідомлюючи те, що ми ні працівники, ні апаратури не потрапили, та оцінити стан самого прохідного каналу під Інститутською горою було вирішено ініціювати прокладання обвідного колектора самоплинного в обхід гори Інститутської по вулиці Південній до мікрорайону Левада/

Довжиною обвідний колектор має бути 2 кілометри. Вже розроблений проект вартістю майже 400 тисяч гривень. Він наразі проходить експертизу. Саме ж будівництво комунікацій комунальники оцінюють в 25 мільйонів. Самотужки «Полтававодоканал» не потягне такі роботи, відтак, по допомогу звернулися до обласної та міської рад. Останні зголосилися профінансувати будівництво за принципом 50 на 50.

/Євген Забишний, головний інженер КП «Полтававодоканал»
Орієнтовно фахівцями було обраховано, що складуть 25 мільйонів, і було досягнуто домовленості з міською владою, що у співвідношенні 50 на 50 буде профінансоване у 2017 році дане будівництво/

Та, перш ніж братися за побудову нового колектора, необхідно відремонтувати декілька ділянок 100-річного колектора, який сполучатиметься з новим. Це близько 150 метрів по вулицях Нижньомлинській та Південній. Ці роботи планують завершити до кінця зими. Побудувати ж нові комунікації хочуть у першому півріччі 2017 року, головне, аби погода сприяла.
Загалом колектор обслуговує більше 10 тисяч полтавців і приймає стоки з центральної частини міста: вулиці Шевченка, Небесної Сотні, Стрітенської, Пушкіна, Дмітрієва.

Юлія Іващенко

Стрічка новин