Україну очікує вторгнення арктичного повітря

Україну очікує вторгнення арктичного повітря. На Закарпатті – небезпека сходження лавин та сильні вітри. На решті території – заметілі та зниження температур. На Різдво, кажуть синоптики, саме і припаде пік циклону. Але у полтавському гідрометцентрі спішать заспокоїти та водночас радять підготуватись, бо боятися варто якраз не тріскучих морозів. Чого саме – дивіться далі.

На Різдво усім полтавцям синоптики не обіцяють одну погоду: на відносно невеликій території області вона буде різною. Найхолодніше – на північному заході (це у Гребінці, Лубнах, Лохвиці), там прогнозують -9 – -14. На південному сході – лише 4-9 градусів морозу. Циклон розгуляється на Полтавщині саме на Різдво. Святвечір, кажуть метеорологи, буде зимовий.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології
У другій половині дня, починаючи з південних частин області, розпочнеться сніг, буде посилюватись вітер, відмічатимуться хуртовини, і на дорогах будуть снігові замети. Більш інтенсивні опади ми очікуємо у південно-східній частині. 7-8 числа південний циклон пануватиме повністю/

Через те, що циклон якраз повністю пройде через усю область, погода на різних територіях буде різною. Так у Кобеляках прогнозують уночі 7 січня навіть короткочасний дощ та туман.
На відміну від -20, які очікують на Заході країни, полтавцям вони не загрожують.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології
Тож, 20-градусних морозів на Полтавщині не очікується, тому тут можна трохи заспокоїтись. Однак, сніг та хуртовини, снігові замети все ж таки ми у ці дні очікуємо/

Далі січень має бути погожим. Поки що синоптики бачать другу декаду місяця без снігу та з температурою від 0 до -10. А ось на кінець січня може припасти і сибірський антициклон, що принесе тріскучі морози. Утім, це наразі тільки імовірність.
Найхолодніша різдвяна ніч за останні 47 років була для полтавців у 79-му – тоді морози тріщали до -26,5. А в 2001 було найтепліше – плюс 7,5.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію