Бережіть носи, щоки та руки

Бережіть носи, щоки та руки. Реакція всього організму, а особливо відкритих ділянок на мінусову температуру може бути непередбачуваною. Особливо про це варто згадати, зважаючи на ймовірне похолодання. Що таке холодова кропивниця, і чому частіше за все її мають, навпаки, дорослі, а не діти, у яких шкіра більш уразлива, та як захистити своє обличчя від січневого морозу – мої колеги проконсультувалися у фахівця.

Якщо після прогулянки ви зрозуміли, що обличчя чи руки так само залишаються червоними, і подразнення нагадує скоріше плями, що надуваються, – це не просто подразнення. Лікарі мають назву такій реакції.

/Зейнаб Мамішева, лікар-алерголог
Холодова кропивниця проявляється буквально за кілька хвилин після контакту з холодною водою або повітрям. В основному на руках та на обличчі з'являється відчуття печіння, зуд, набряк шкіри/

Холодова кропивниця може загострюватись на фоні інших хвороб та бути лише їх показником, говорять лікарі. Наприклад, якщо в організмі нестача вітамінів чи мікроелементів, є порушення у роботу щитовидної залози, у людей, які мають недуги кишково-шлункового тракту, або вегетосудинну дистонію. Саме тому у дітей алергія на холод зустрічається рідко, а в дорослих – набагато частіше.
Рятуватись від такої реакції алергологи радять звичним методом: позбавившись від подразника. Тобто, не замерзати.

/Зейнаб Мамішева, лікар-алерголог
Зимовим алергікам треба вдягатись у натуральні тканини та уникати переохолодження, тому що чутливість – індивідуальна. В одних алергічні реакції виникають при -25-28, в інших – 8-10 градусів. А ще у когось – після умивання/

Руки можна сховати у рукавички, і цього буде достатньо. А щоб захистити обличчя, не забудьте і для дітей, і для себе про використання гігієнічної помади та захисного крему для шкіри. І пам'ятайте, що змащувати лице можна лише за півгодини до виходу надвір, та не будь-яким, а виключно спеціальним «зимовим» захисним кремом. Якщо ж скористатись ним перед самим виходом на вулицю – також можна тільки погіршити ситуацію: він повинен повністю увібратися.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію