Платне телебачення, нова медицина і менше стипендій для студентів – у новому році українців очікує багато змін

Платне телебачення, менше стипендій для студентів та подвійна пенсія. Українців найближчі 12 місяців чекає багато змін. Цілий ряд законів вступив у силу 1 січня. Зокрема, чи не найбільше постанов Уряд ухвалив у галузі медицини. Так у 2017-му ми маємо самостійно обрати лікаря для себе та своєї дитини. Приблизний анонс на 2017-й для українців вцілому спробували зробити мої колеги.

Новий рік – нові правила життя. 1 січня в Україні набрала чинності низка законів. Чи не найбільше змін прогнозують українській медицині. Уряд ухвалив 10 постанов, і в 2017 вони мають запрацювати. Зокрема, до літа треба обрати лікаря, який «вестиме» вашу родину, і укласти договір.

/Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров'я
Батьки зможу обирати педіатра для своїх дітей. Я думаю, вони тоді будуть спілкуватися з педіатрами і вибирати тих, які можуть надавати ті послуги, які їм потрібні. Це буде лікар, який буде недалеко від них, або це буде лікар, який працює в амбулаторній клініці чи поліклініці, куди вони можуть привести свою дитину/

Зміниться і зарплатня медика: він отримуватиме за кожного пацієнта. Як саме працюватиме система – поки що не знають на місцях, бо жодних розпоряджень ще не отримували. Так само невідомий і механізм відшкодування за три групи ліків: для хворих на гіпертонію, діабет та астму. З цього питання лише почали складати реєстр пацієнтів.
Лікарям і вчителям цьогоріч обіцяють підвищити зарплатню. Першим – на два тарифних розряди, тобто, на 50%. Однак, відраховувати із заробленого доведеться теж більше через нову пенсійну систему. Ті, хто працює, перераховуватиме і на загальний фонд, по-старому, і на власний – для себе. У сумі відмінусовуватимемо більше 22%. Хоча мінімальну пенсію цьогоріч мають підвищити у травні і грудні до 1373 гривень з 1247 нинішніх. А ось мінімальна зарплатня не збільшуватиметься, бо її рівень з 1 січня і так змінився до 3200. Хоча полтавців найанонсованіша урядом зміна не тішить.

/Полтавці
- Гірше буде. Більше людей скорочуватимуть і в конвертах даватимуть.
- Менше красти треба. Не нам же - отим олігархам, депутатам нашим шановним.
- А ціни на продукти та інше? У шість разів потім підіймуться/

Дві новини є для студентів - хороша і погана: стипендії зростуть з мінімальної 840 до 1100, однак, отримуватимуть її менше - 40% студентів. Також відміняється податкова пільга для аграріїв. А керівники та заступники державних і комунальних шкіл та вузів віднині електронно звітуватимуться у деклараціях. Сплачувати доведеться і за телевізійний перегляд, бо оператори кабельного ТБ більше не зобов'язані транслювати безкоштовно платні канали. І вже з січня здорожчає випивка та цигарки: пляшка горілки щонайменше коштуватиме 80, а цигарок - 30 гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію