В обласній раді знову говорили про нафту

В Полтавській обласній раді говорили про співпрацю підприємств нафтогазового комплексу області з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. Тут обговорили проект угоди про залучення та використання коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Полтавської області.

У Полтаві пройшла нарада щодо співпраці підприємств нафтогазового комплексу області з органом виконавчої влади і місцевого самоврядування. Розпочали з обговорення нового Закону 3038, який 7 лютого підписав Президент, – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату. За словами першого заступника губернатора Андрія Пісоцького, обласна рада майже повністю задоволена ним, але, на жаль, документ вступить в силу тільки з 2018 року. Окрім цього, обговорили проект угоди про залучення та використання коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів Полтавської області. 

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

Обговоривши проблематику подальшого нашого формату спілкування з нафтогазовими компаніями, ми вирішили створити угоду, запропонувати вам її. Майже кожній компанії, яка сьогодні тут знаходиться, було надіслано електронну сторінку проект цієї угоди, ви мали можливість ознайомитися з нею.

Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради

Цю угоду ми дали нашим депутатам і моніторили їхню думку. Оскільки до сесії залишилось не дуже багато днів, то в нас не так багато часу, щоб зосередитись на двох речах. Перше – яку суму повинні сплатити наші партнери по тим ліцензіям, які вони мають змогу отримати. І друге – який буде порядок виконання своїх зобов’язань.

Більш детально з проектом угоди присутніх ознайомив начальник відділу з питань земельних відносин та надрокористування виконавчого апарату обласної ради Віталій Козій.

Віталій Козій, начальник відділу з питань земельних відносин та надрокористування виконавчого апарату обласної ради

Створюється цільовий фонд обласної ради, документи зараз на розгляді в департаменті фінансів у юристів. Юристи обласної ради надають цей висновок. Цей фонд наповнюється шляхом укладання таких угод. 80% коштів витрачаються на об’єкти обласного значення, 20% - на об’єкти місцевого значення.

Віталій Козій зауважив, що, за умовами угоди, до 25 грудня органи влади повинні будуть звітуватися перед компаніями нафтогазового комплексу про напрямки використання коштів. Ця умова створена через те, що більшість закордонних інвесторів бажають знати напрямки витрат коштів, а з допомгою певної звітності буде зрозуміло, як і куди їх витратили.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію