Стабільна ситуація у місті – понад усе!

Цивільний захист, прогноз весняної повені, тепло- та електрозабезпечення населених пунктів – ці питання обговорювали на регіональній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Про підсумки минулого року та заходи на 2017 рік дізнавались наші журналісти.

 Електро- та теплопостачання населених пунктів та підприємств – під загрозою. Дефіцит вугілля в регіоні може призвести до введення графіків погодинного відключення. Такий захід може виникнути у крайньому разі та в разі аварійних ситуацій. Графіки складають завчасно, і дізнатися про них можна буде на сайті «Полтаваобленерго». Саму систему обмеженого енергопостачання розробляють згідно з потребами об'єктів господарювання та населення.

Григорій Гущенко, начальник диспетчерської служби «Полтаваобленерго»

Коли «Енерговугілля» приймуть рішення про необхідність застосування таких графіків, мінімум за 3 доби «Полтаваобленерго» та органи державного самоврядування отримають в Міністерства письмове повідомлення про те, що ці графіки необхідно ввести. Там вкажуть причину, обсяги та терміни.

А ситуація з готовністю до весняної повіні має такий вигляд: обстежено і налагоджено 28 водогосподарських систем, 192 гідротехнічні споруди, 15 водосховищ, 4 ставки та 30 насосних станцій. Тепер залишається чекати сонця. Бо затягування відлиги може спричинити підйом води до небезпечної позначки.

Володимир Фомичов, начальник обласного управління водних ресурсів

Викликає тривогу стан споруд у містах, бо зливові системи, що працюють, забиті. В першу чергу, почнуть підтоплення.

Державна служба України також доповідає. Задля удосконалення єдиної держсистеми цивільної захисту на 2017 рік вже заплановано кілька заходів. Вже 23 травня відбудуться показові навчання, в яких буде задіяно спеціалізовані служби. 

Віктор Стеблянко, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області

Головне, що буде в цьому році, – контрольна перевірка у липні, яка відбудеться згідно з державним планом. Тобто, представники ДСНС будуть перевірять всі галузі нашої діяльності.

Ситуація на дорогах менш оптимістична. В 2016 році на Полтавщині зареєстровано понад тисячу ДТП з потерпілими, в яких загинуло 154 людини, основною причиною яких залишається порушення правил. З метою попередження надзвичайних ситуацій та покращення стану автошляхів проводять роботи з благоустрою.

Сергій Марчишинець, заступник начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА

Аварійність на дорогах знизилась, але рівень травматизму і смертності був завищений. Із завданнями, які ставились по очищенню від снігу, Полтавщина не пасувала, вона знаходилась на перших місцях.

Окрім того, було встановлено захисні щити та дадаткові знаки, нанесено додаткову розмітку.

Стрічка новин