Реанімувати чи лікувати: дітей у Полтаві рятуватимуть після діагностики на нових приладах

У реанімації діагностуватимуть дітей за 70 тисяч гривень 36 копійок. На таку суму для Полтавської дитячої лікарні придбали медичне обладнання. Гроші на нього зібрали у минулому році волонтери фонду «Серце до серця», і в четвер передали до закладу. За зібрані під час останньої акції гроші по всій Україні, а це – понад 3 мільйона, у лікарнях різних регіонів має з'явитись 60 одиниць нової медтехніки.

Два Перфузори Компакт, Пульсоксиметр та 38 спеціальних шприців – у дитячій лікарні – нове обладнання. Обійтись без нього зараз, говорить очільник реанімації, неможливо.

Володимир Саричев, завідуючий реанімаційним відділенням Дитячої міської клінічної лікарні

Як тільки дитина переступає поріг нашої лікарні, я маю на увазі – в тяжкому стані, – ми одразу ж відмічаємо і частоту серцевих скорочень, і артеріальний тиск, і насичення кисню. За цими ознаками вирішуємо взагалі, чи йти дитині у реанімацію, чи вона може піти в інше відділення. І доки вона знаходиться у наших відділеннях, ці діти моніторуються.

Минулого року для дитячої лікарні полтавці зібрали і закупили один інфузійний насос та витратні матеріали до нього – шприци та подовжувачі. Тоді волонтерам вдалося зібрати 26 тисяч гривень, пригадують регіональні представники Всеукраїнського фонду «Серце до серця».

 Наталія Удовиченко, регіональний представник БФ «Серце до серця»

Насправді ми думали, що у зв'язку з війною, з такою кризою, нам не вдасться назбирати навіть 10 тисяч. Але ми зібралися, ми попросили підтримки у наших прекрасних волонтерів, у наших партнерів і спонсорів, і спільними зусиллями зібрали суму 70 тисяч гривень 36 копійок.

Але це зусилля багатьох людей: від друзів до просто небайдужих перехожих, які жертвують хоча б по кілька гривень до скриньок.

Іван Чабан, представник БФ «Серце до серця»

Подякувати дійсно нашим партнерам, волонтерам-автомобілістам, «Велополтава», з якими ми вже, мабуть, років 6 проводимо спільні флешмоби. Також автосалонам, які підтримують нас у цих дійствах. Соціальним службам обласним і міським, управлінню сім'ї і молоді. Адже наша робота є спільною, і кожний виконує роль коліщатка у цьому механізмі.

Загалом по всій Україні у 2016 році волонтери фонду «Серце до серця» зібрали понад 3 мільйона гривень, і на них закупили 60 одиниць медичної техніки для різних лікарень. Підбиваючи підсумки акції, що минула, активісти вже запрошують долучатися усіх до нової.

Наталія Удовиченко, регіональний представник БФ «Серце до серця»

Вона відбуватиметься з 9 березня по 9 квтіня. І в цей період ви побачите на вулицях міста наших волонтерів з яскравими скриньками та ось такими наліпками.

Цьогоріч волонтери збиратимуть гроші для дитячої офтальмології. Яке обладнання необхідніше буде купити – благодійники традиційно радитимуться із лікарями.

Стрічка новин