Цього року управління Укртрансбезпеки вже виявило 30 таксистів-нелегалів

Перевезення пасажирів порушники здійснювали без відповідних на це ліцензій. В одному із таких профілактичних відпрацювань взяла участь і наша знімальна група.

Укртрансбезпека та поліція виходять на боротьбу із нелегалами. Нині в Україні проходять загальнодержавні заходи, спрямовані на здійснення контролю пасажирських перевезень. Під особливим наглядом – водії таксі та ліцензії, які вони мають.

Володимир Кужіль, начальник управління Укртрансбезпеки у Полтавській області

У 2010 році було 3600 автомобілів в нас в області, які мали право, мали ліцензійну картку, мали ліцензію, надавали такий вид послуг. На жаль, на сьогоднішній день у нас їх рахується легальних всього близько 700 автомобілів таксі.

Решта – у «тіні». Вони не зареєстровані як підприємці, відповідно, не сплачують податки. Не мають ліцензії, а отже пасажири не можуть бути впевненими у своїй безпеці, сідаючи у салон такого таксі.

Володимир Кужіль, начальник управління Укртрансбезпеки у Полтавській області

Ліцензія – це, перш за все, страховка життя, здоров'я пасажирів. Це контроль за станом здоров'я водія, це контроль за технічним станом автомобіля. Тобто, це безпека в повному розумінні цього слова.

З метою виявлення порушників-нелегалів Управління Укртрансбезпеки та поліція виходять на спільні рейди. Біля автостанції по вулиці Шевченка завжди багато автомобілів, зокрема, і таксі. Перевіряючі підходять до одного із таких транспортних засобів. Виявляється, у водія із документами все в порядку. Ліцензія є. А от у керманича цього таксі співробітники Укртрансбезпеки разом з поліцейськими знаходять порушення.

Ольга Мілокумова, капрал поліції

Зупинили по вулиці Європейській водія. Посвідчення водія, реєстраційні документи і страховка, страховий поліс вільного страхування були в наявності, що можемо перевіряти ми. І в нього виявилася відсутність ліцензії.

Немає ліцензії – на таксиста складають протокол, який потім буде направлений до суду. Штраф сягає 17 тисяч гривень. Від початку року таких матеріалів до суду вже спрямували 30. Загалом, кажуть працівники Укртрансбезпеки, за цей час вони перевірили 1200 транспортних засобів, серед яких і таксі, і автобуси. У 200 із них виявили порушення законодавства.

Стрічка новин