Новий рік – нові правила

ЗНО-2017 зазнало змін і в цьому році. Термін реєстрації з двох місяців скоротився до 5 тижнів. Окрім того, результати ЗНО випускникам зарахують як Державну підсумкову атестацію. На 15-річних також чекають освітні експерименти. Програма ПІЗА (PISA) визначить рівень їхніх знань та порівняє з результатами учнів з 80 інших країн. Про ці та інші інновації – далі в сюжеті.

Незалежна процедура, що проллє світло на рівень української освіти. Терміни реєстрації, вибір предметів, графік складання тестів – ЗНО-2017 відбудеться за новими правилами.

Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім.В.Короленка

Це одна з альтернативних форм перевірки знань, умінь та навичок, здобутих компетентностей школярів. Тести проходять за одним критерієм, за уніфікованою системою.

За 10 днів реєстрації на основну сесію ЗНО 30 навчальних закладів області надіслали документи своїх випускників. Відзначилась 38 школа Полтави.

Олександр Сидоренкоб директор Харківського центру оцінювання якості освіти

В ній майже 90 випускників, і вони перші із трьох областей нам надіслали пакет документів. І що важливо, вони бездоганно оформлені.

ЗНО-шних змін в цьому році вистачає. Перша торкнулася термінів реєстрації, які скорочено до 5 тижнів. Остання можливість надіслати документи – 17 березня. Друга особливість: результати ЗНО для випускників зарахують як оцінку за ДПА. Третя – тести з іноземних мов пройдуть в один день. Кількість предметів, з яких можна пройти тестування, залишилась незмінною – їх 4.

Олександр Сидоренко, директор Харківського центру оцінювання якості освіти

Українська мова та література обговоренням демократичним не підлягає. Це єдиний імперативний предмет, який є скрізь конкурсним. Другий предмет є обов'язково вибірковий: або історія України, або математика. І третій абітурієнт обирає самостійно.

Окрім ЗНО-шних інновацій заплановано 3 освітніх експерименти, які у подальшому мають набути державного формату.

Олександр Сидоренко, директор Харківського центру оцінювання якості освіти

В цьому році ми вперше проводимо моніторинг якості знань випускників початкової школи. Це буде експериментальна робота. Друге – це експеримент з 2-рівневими тестами з іноземної мови.

Найважливішим викликом буде міжнародна програма PISA (ПІЗА). Вона має визначити рівень освіченості 15-літніх підлітків. Це дослідження пройде у 80 країнах. 

Зазначимо, на пробне ЗНО-2017 зареєструвалось дві третини полтавських випускників, що дорівнює п'яти тисячам. Така кількість бажаючих є рекордною для регіону за весь час проведення незалежного оцінювання.

Стрічка новин