У Полтаві з'явилось 33 мільйонера

За один рік кількість громадян, які отримали прибуток у понад шість нулів і задекларували його, збільшилась із 46 до 79 осіб. Це порівняльні дані за 2014 і 15 роки відповідно. Їх оприлюднили під час брифінгу, що відбувся у Державній податковій інспекції міста Полтави. Скільки грошей з прибутків мільйонерів потрапило до бюджету, і куди ще їх мають спрямувати – дивіться далі.

79 мільйонерів у Полтаві. Стільки нарахували за підсумковими деклараціями 2015 року міські податківці. Тобто, ці люди офіційно показали свої прибутки у понад мільйон гривень. Їх сумарний дохід склав більше 245 мільйонів. Із цих грошей полтавці відрахували частину до бюджету.

Тетяна Гуржій, гол. державний інспектор відділу організації роботи ДПІ м.Полтави

4,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб і 393 тисячі гривень військового збору. Якщо, наприклад, порівняти з попередньою кампанією декларування, то у нас у 2015 році декларували доходи за минулий рік – 2014, 46 мільйонерів у місті Полтаві.

Підбили у податковій інспекції і підсумки деклараційної кампанії 2016 року. 541 мільйон полтавці позначили у звітних документах. 

Тетяна Гуржій, гол. державний інспектор відділу організації роботи ДПІ м.Полтави

34,5 % – це саме ті, хто отримували спадщину, і в обов'язковому порядку повинні були її задекларувати та сплатити податок з цього. На другому місці по кількості декларування – це 17,5 %, або 404 громадянина, які отримували доходи від 2 і більше податкових агентів.

Наприклад, якщо людина мала основне і додаткове місце роботи. На третій сходинці – доходи від надання майна в оренду чи лізинг. Із 1 січня в Україні почалась нова кампанія декларування доходів – за 2016 рік. У податковій нагадують, що подати річні декларації про майновий стан мають обов'язково ті, хто отримав спадщину, чи надавав в оренду власність.

Наталія Сіденко, заступник начальника управління податків і зборів ДПІ м.Полтави

У разі отримання доходу від здійснення операцій з інвестиційними активами – продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо. Доходи з операцій продажу, обміну рухомого чи нерухомого майна. Отримання іноземних доходів, доходів у вигляді виграшів та з інших доходів, з яких у 2017 податок не утримувався.

Подати декларацію про свої доходи у 2016 році слід до 1 травня. Зробити це можна в електронному вигляді, або звернувшись до Центру обслуговування платників Державної податкової інспекції у місті Полтаві.

Стрічка новин