Патрульних облаяли нецензурними словами продавці новорічних ялинок

Патрульних облаяли нецензурними словами. Все через те, що продавець ялинок був незгодний із претензіями копів щодо здійснення ним торгівлі на проїзній частині. Поліція нині активно перевіряє точки продажу новорічних ялинок на предмет наявності всіх документів та дозволів.

Арсеній тягне тата до ялинки. Вони обирають, яка красуня в них вдома стоятиме цього року.

/Арсеній, прийшов по ялинку
- Високу, струнку і гарну ялиночку
- А що ти хочеш, щоб тобі Дід Мороз приніс під ялинку?
- Я хочу гроші і полуничку/

Тато обіцяє: домовиться з Дідом Морозом, аби це приніс. Але до цього необхідно встановити ялинку.

/Артем Вербицький, прийшов по ялинку
Ми вибираємо її, щоб вона була не дуже висока, бо в нас тут маленькі діти, які можуть потягти на себе, і щоб вона була пиша красива та рівна/

Нині Полтава просто завалена ялинками. На будь-який смак. Високі, низькі, пишні, дорогі, дешеві. В останні дні року, розповідає продавчиня ялинок Тетяна, люди активізувалися.

/Тетяна Зеленська, продає ялинки
Новорічна ялинка у нас – від 50 гривень до 150. Найбільша, найкрасивіша – 300 гривень. Ми тут 8 років вже продаємо ялинки, в нас люди ходять кожен рік за ялинкою/

Торгують по вулиці Грушевського. Саме сюди з перевіркою і завітали патрульні. Претензій до продажу цих ялинок немає. Місце виділила міська рада. З документами у продавців теж все нормально. Переходимо на іншу сторону вулиці. Попід ринком на Мотелі теж продають. Тут вже виникають проблеми. Адміністрація ринку дозволила людям торгувати, вони платять містове, але місця на самому ринку не надали, в результаті – товар розташований прямо на дорозі.

/Андрій Бондар, інспектор патрульної поліції м.Полтава
Вони пред'явили чеки на продаж, були в них накладні, бірки, але дані особи знаходилися не на місці, де мала здійснюватися торгівля, а на крайній правій смузі для руху транспортних засобів/

Продавці з претензіями патрульних категорично не згодні. Намагаються відстояти свою думку. Досить в грубій формі.

/Розмова продавців та патрульного
- Я вам показала талон...
- Хто ти такий?
- Не ти, а ви.
- Хто ти такий? Вали звідси на хер, щоб я тебе не бачив!
- Кожен божий день нам дозволив ринок торгувати
- На дорозі?
- Отут/

В результаті – протокол за порушення у сфері благоустрою. Торгівля без дозвільних документів. Штраф за це встановлюватиме районна рада. Максимум – 1360 гривень. В декільокох метрах – теж ялинки. Ситуація аналогічна. Торгують на проїзній частині. Копи і тут склали протокол – вже четвертий на цих продавців. Ще до приїзду патрульних ось ця пара обрала собі ялинку.

/Світлана Шабатура, прийшла по ялинку
- Щоб була зеленою, красивою і пухнастою, щоб дитині сподобалася.
- Ви для дитини обираєте?
- Так.
- А чи знаєте, як перевірити, що дійсно законна? Не викрадена?
- Потрібен чіп чи штрих-код
- А в телефон вводили номер?
- Ні, не вводили
- Перевірте, знатимете, звідки
- Дякую/

А ялинки вирощують ось на таких плантаціях. Ця знаходиться в Полтавському лісгоспі під Полтавою. Тут ялинка – від 5 років. Мінімальна ціна, яку правлять лісівники, – 36 гривень за метрову.
Легальність походження ялинки засвідчують ось такі бірки, розповідає головний лісничий підприємства Олександр Глушко. Їх використовують вже декілька років.

/Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавський лісгосп»
Бірки можуть бути різними: білими, жовтими, чорними, а можуть бути паперові наклейки, стрічки, які мають теж свій штрихкод/

Якщо ввести штрих-код на сайті «Ялинка інфо», система видасть всю інформацію. Законність ялинки – один із показників, якими керувався і Артем при покупці дерева.

/Артем Вербицький, прийшов по ялинку
Ми ж будуємо нову правову державу, тому хочемо, щоб все було правильно. Не підтримувати браконьєрів/

За одне незаконно зрубане дерево, говорять лісівники, – штраф 440 гривень, а якщо обсяги більші – на порушника може чекати і кримінальна відповідальність. Олександр Глушко резюмує: в рази дешевше купити ялинку в лісівників чи продавців на ринку, аніж самовільно зрубати та потрапити до рук правоохоронців.

Стрічка новин