Оптимальна мандаринодоза: лікарі порадили полтавцям, скільки можна з'їсти цитрусових

Ялинка, подарунки, олів'є і мандарини – традиційні атрибути Нового року, без яких українці практично не уявляють свята. Утім, гастрономічні уподобання і їх непомірне вживання може перетворитися на неприємність. Лікарі спішать нагадати: тримайте себе у руках і не перенасичуйте організм, бо хвороби найчастіше настають саме після надмірного переїдання і випивання. І не забудьте про дітей: цукерки та мандаринки можуть бути небезпечними у неконтрольованій кількості. А скільки їх можна з'їсти, щоб не було зле, – ми довідалися спеціально для вас.

Ірина – мама двох дітей: старшому 10 років, молодшому – три. Новорічна ялинка і всі її атрибути готові – сім'я любить зустрічати Новий рік. Для дітей традиційно будуть і мандарини, і цукерки.

/Ірина Дігтяр-Фірсова, мама двох дітей.
- Обов'язково.
- Обмежуєте дітей?
- Меншого ні, хоча потроху даємо. А старшого – так. Бо у нього алергія на цитрусові, в основному – апельсини. Мандаринки ми даємо, а апельсинки не можна. І солодкого нам теж не можна. На цитрусові в нього з'являється висипи/

Для своїх дітей Ірина розрахувала оптимальне дозування цитрусових солодощів.

/Ірина Дігтяр-Фірсова, мама двох дітей.
Наприклад, як ми даєм? Одну в день, і дивимося. Якщо все добре, то можна і наступного дня одну. Якщо щось не так – то поки що припиняємо. Якщо все гаразд – ще можемо дати. Трішки/

Одна-дві мандаринки на день – дійсно золота середина, підтверджують і дитячі алергологи. Висипи на шкірі та інші реакції часто супроводжують новорічні святкування. У третьому дитячому поліклінічному відділенні навіть помітили: найбільше пацієнтів приймають перед Новим роком та після Різдва. Тому цей період медики називають одним із найвідповідальніших.

/Зейнаб Мамішева, лікар-алерголог
За статистикою, кропивниця з'являється у кожної 4 дитини. Найпоширеніші причини кропивниці у дітей – харчова алергія, яку може викликати молоко, яйця, горіхи, цитрусові, харчові домішки, копченості, лікарські препарати/

Кропивниця може тривати від кількох годин до кільох днів та обов'язково супроводжується сильним зудом. Хоча після одужання слідів на шкірі не залишає.

/Зейнаб Мамішева, лікар-алерголог
Симптоми кропивниці зазвичай з'являються різко. Протягом однієї-двох годин з моменту впливу алергену на організм. Тому встановити, що її викликало, досить просто: з'являються так звані «утікарії», що нагадують опік від кропиви. Ці пухирі можуть поєднуватись в один до величезного розміру, а можуть змінювати місце: сьогодні – на руках, а завтра – на животі/

Але найнебезпечніше – те, що кропивниця може перетворитися на набряк Квінке. Він виникає на обличчі та слизових оболонках і стрімко викликає задуху.
Тож, аби свята пройшли з гарними враженнями, лікарі радять не забувати про безпеку: свою та дітей, і в міру долучатися до новорічних смаколиків.

Стрічка новин