Полтава прийняла першу в Україні виставку глухого світу

Полтава прийняла першу в Україні виставку глухого світу. Роботи художників із вадами слуху з 15 областей представили цього тижня у духовно-культурному центрі Свято-Успенського собору. Організатори запевняють: до цього ні у Полтаві, ні в усій країні подібних виставок ніхто не відкривав. Що малюють ті, кого не почути голосом, – далі покажуть мої колеги.


/Юрій Самойленко, голова НСХУ Полтавщини
Є суто відчуття професійні: майстри вже з поставленим пензлем, якщо можна так сказати. І відчувається самодіяння художника/

Це перші враження людини, яка очолює Спілку художників на Полтавщині. І вони – від картин, які ще жодного разу не були презентовані. Їх автори – люди із вадами слуху.
Пейзажі, натюрморти, портрети – «Світ, який почула душа» – таку назву має виставка картин, що відкрилася у духовно-культурному центрі Свято-Успенського собору. Її називають взагалі унікальною.

/Іван Орловський, секретар Архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора
Наскільки мені говорили фахівці, не було подібних виставок на теренах нашої області. Напевне, я не перебільшую, якщо скажу, що і в Україні – це рідкість, або зовсім не відбувалися такі виставки/

Презентація живопису та графіки – це зібрання творчості майстрів з 15 областей України. На відкритті присутні не всі, однак після нового року, кажуть організатори, вони завітають на першу Всеукраїнську експозицію своєї творчості. Ті ж, хто приїхав, надзвичайно емоційно та радісно розповідають про цю подію. Столичний архітектор, проектант станцій метро Олексій взагалі сприймає це як велике досягнення.

/Олексій Нашивочніков, художник
Десь два роки тому я побачив у газеті статтю про глухого художника із Полтавщини Григорія Ксьонза. Для мене це було дуже-дуже цікаво – дізнатися, що у давнину був такий дуже цікавий художник. І минулого року ми змогли зв'язатися з головою Полтавської організації глухих, який запропонував мені таку ідею/

Таким чином, говорить автор, виставка дала змогу об'єднатися з багатьма художниками, невідомими для українців.
Виставку присвятили полтавському художникові Григорію Ксьонзу, який втратив мову та слух ще у дитинстві і прославився портретами, які малював, мандруючи селами.

Стрічка новин