Довше ремонтують, щоб довше слугувало

У Полтаві продовжили термін роботи ліфтів на 7 років. Стосується це капітально відремонтованих підйомників. Цьогоріч у місті мали фактично замінити на нові 24 ліфта. Чи встигають комунальники виконувати монтаж і запуск за планом, чому мешканці деяких будинків скаржилися на тривалість процедур, і за яким номером, зрештою, дзвонити, якщо маєте питання до роботи ліфтів – дізнавалася Інна Безугла.

Після виходу нашого сюжету про те, що мешканці двох будинків чекають, коли запустять у роботу капітально відремонтовані, тобто, фактично замінені на нові ліфти, прояснити ситуацію взялися керівники міста. Оскільки, на думку заступника міського голови Олексія Чепурка, у нашому сюжеті ситуація показана з одного боку, він роз'яснює з іншого. Зокрема, на момент виходу матеріалу ліфти у двох під'їздах по бульвару Є. Коновальця, 5 (колишня Конєва) ще не запустили. Заступник мера надає останні дані.

/Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови
По Коновальця буквально зранку мені доповідали, що Держгірпромнагляд уже займається цими ліфтами, і буквально найближчими днями – у цьому році, це 100%, ці ліфти теж поїдуть. В цьому році було виділено близько 10 мільйонів на капітальний ремонт ліфтів. Це близько 22-23 ліфтів, у яких будуть повністю замінено кабіни, все обладнання. І я дивлюсь, що, в принципі, за темпами робіт ми практично встигаємо до кінця року. Але частина робіт буде завершена у січні місяці/

Профільний заступник міського голови говорить, що приймає усі дорікання мешканців, що викликані «неробочими» ліфтами – це дійсно незручно, особливо, для людей літнього віку, мам з дітьми, людей з обмеженими можливостями. Проте порушити технологію і пришвидшити виконання робіт з капітального ремонту ліфтів Олексій Чепурко вважає неприпустимим, адже від якості ремонту залежить здоров’я і життя мешканців.

Перші два-три дні після запуску ліфтів можливі збої в роботі електрообладнання, цього не варто лякатись. Комунальники заспокоюють: таким чином відбувається «обкатка» нового. Крім того, мешканці будинків не можуть бачити всі роботи, які ведуть з обладнання ліфтів.
Чому ж роботи відбуваються довго, пояснюють рішенням, яке прийняли очільники житлово-комунального сектору: міняти не лише кабіни, а й зовнішні двері.

/Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови
Ми могли б піти шляхом заміни тільки кабін – це скоротило б час, думаю, десь на місяць або й на півтора. Це було б швидше. На таких умовах Держгірпромнагляд дає дозвіл на експлуатацію цих ліфтів на 18 років. Ми пішли іншим шляхом, трохи довшим, але, на мій погляд, ефективнішим. Ми замінюємо і двері, і робимо частину будівельних робіт, які тягнуть за собою заміну дверей. Тому Держгірпромнагляд зараз нам продовжує ці ліфти на 25 років/

У 2016 було заплановано капремонт 24 ліфтів у Полтаві. Оскільки вони виробництва Білорусії, то була проблема відвантаження їх з країни. З кінця листопада розблокували цей процес, і 5 ліфтів нині монтують, наступні п'ять мають днями приїхати, і в січні за них візьмуться. Цьогоріч з міського бюджету виділили рекордну суму для ремонту житлового фонду – понад 100 мільйонів гривень. 10 із них – на капремонт ліфтів.
Наступного року, говорить Олексій Чепурко, звертатимуться до депутатів, аби виділили кошти на чергові ремонти ліфтів. Наразі у Полтаві 70% підйомників у житлових будинках потребують серйозних ремонтів. Всього на обслуговуванні «Ремліфту» їх 800.
Взагалі полтавцям радять з усіх питань телефонувати на номер 1580 – у диспетчерську міськвиконкому.

Стрічка новин