Цього року 60 осіб попалося під час отримання хабара

У прокуратурі області звітують: цього року активно боряться з хабарниками. До суду направлено 106 протоколів, 60 осіб оштрафували. Здебільшого порушення стосувалися порядку врегулювання конфлікту інтересів. Про ці та інші проміжні підсумки в діяльності прокуратури за 2016 рік розповіли журналістам на сьогоднішній прес-конференції.

Нещодавно обраний прокурор Полтавської області Микола Кармазін представив своїх заступників. Розповідає: відбулися кадрові зміни. Заступників попереднього прокурора замінили на інших. Плюс утворили декілька нових управлінь та відділів.

/Микола Кармазін, прокурор Полтавської області
Оскільки, як ви пам'ятаєте, Генеральним прокурором було висказано декілька претензій до роботи органів прокуратури Полтавської області, то після тижня моєї роботи були прийняті деякі кадрові зміни/

В прокуратурі звітують: разом з іншими правоохоронцями вдалося знизити зростання злочинності на Полтавщині. Але в деяких районах спаду не зафіксували. Це Полтавський та Лубенський райони.

/Олег Плескач, заступник прокурора Полтавської області
Впродовж 11 місяців 2016 року обліковано на 19,5% менше особливо тяжких кримінальних правопорушень. Станом на 30 листопада цього року обліковано 376 особливо тяжких кримінальних правопорушень/

Працювала у 2016 році прокуратура і над виявленням хабарників. Складено понад 100 протоколів, пов'язаних з корупційними діями, 60 осіб вже притягли до відповідальності. Трохи більше 10 справ розглядаються в суді. Сума отриманих хабарів – майже 1 мільйон 400 тисяч гривень. Найбільшими корупціонерами виявилися працівники податкової служби та поліції. Після перевірок, зазначають в прокуратурі, десяток посадовців покарано і звільнено із займаної посади.

/Олександр Савенко, заступник прокурора Полтавської області
Зокрема, звільнено одного з керівників правоохоронних органів обласного рівня, який допустив конфлікт інтересів у своїй сфері, приймаючи на керівні посади районного чи обласного рівня своїх близьких родичів/

В цьому році прокурорами області попереджено незаконне надання та повернуто з незаконного користування понад 1 300 гектарів земель, з яких 150 гектарів належить природно-заповідному фонду.

Стрічка новин