У Полтаві зміцнюють україно-білоруські зв'язки

У Полтаві зміцнюють україно-білоруські зв'язки. У Краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського відбулася презентація книги «Молитва до Тараса під білоруським небом». Її автор – викладач Полтавського національного педагогічного університету Гліб Кудряшов – через пошанування пам'яті Великого Кобзаря будує духовний міст між двома слов'янськими народами. Більше про нове видання розкажуть наші журналісти.

«Молитва до Тараса під білоруським небом» – нова книга філолога, пібліциста, громадського діяча Гліба Кудряшова. Своїм виданням автор прагне звернути увагу читачів до зміцнення та поглиблення гуманітарних зв'язків між двома країнами – Республікою Білорусь та Україною.

/Гліб Кудряшов, автор книги «Молитва до Тараса під білоруським небом»
Книга, яка задумувалася спочатку як невеличка брошурка у 20 сторінок, але почав я стукати в різні двері, двері почали відчинятися, робота в архівах, у книгосховищах, головних книгозбірнях Республіки Білорусь – вийшов альбом у 135 сторінок, 263 ілюстрації. Це моє велике щастя/

Першу презентацію видання влаштували у Мінську. Цього ж дня його представляють широкому загалу у Полтаві. Дату обрали невипадково. Презентація відбувається у день 25-ліття встановлення дипломатичних відносин між Україною та Білоруссю. Спеціально на цей захід до нашого міста прибув Перший секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні Олексій Понкратенко.

/Олексій Понкратенко, Перший секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні
Це черговий такий серйозний етап в нашій історії, яка підтверджує спільність духовну нашу, історичну, культурну. Дана книга, даний підхід, як у нас кажуть «сябровський», він не міг залишитися без відповіді. І ми, звичайно, з великим трепетом, з великою вдячністю прийняли таке запрошення/

Загалом у книзі йдеться про ініційовані українською діаспорою в Білорусі культурно-мистецькі та наукові дійства, історію створення українського куточка в Мінську, а також встановлення пам’ятників та меморіальних знаків на пошану пам’яті Тараса Шевченка.

/Гліб Кудряшов, автор книги «Молитва до Тараса під білоруським небом»
У цій книзі чимало одкровень віднайшли і представники білоруської інтелігенції, освіти, науки, культури, і представники української нашої громади. І дуже приємно, що через двісті з гаком років наш Великий Кобзар продовжує оту свою високу місію – згуртування народів в ім'я світлої мети/

Цього року книга «Молитва до Тараса під білоруським небом» виборола перемогу в конкурсі «Краща книга Полтавщини». Видання отримало визнання у номінації «Краща університетська книга».

Стрічка новин