Губернатор не задоволений обладнанням онкодиспансеру

Губернатор Валерій Головко не задоволений станом обладнання, яке використовується в онкодиспансері. Про це він оголосив сьогодні на колегії Департаменту охорони здоров'я після обстеження лікувальних закладів. Загалом лікарі на колегії обговорили стан реформування медичної галузі та перспективи найближчих нововведень. 

Полтавський онкодиспансер став останнім об'єктом серед лікувальних закладів, який оглянув губернатор Валерій Головко у 2017 році. Тут зроблено капітальний ремонт відділення променевої терапії, та обладнання перебуває не в кращому стані. Посадовець впевнений: якщо робиться ремонт, але немає змоги встановити сучасне обладнання, то марно витрачаються гроші.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Ми сьогодні подивилися обладнання, яке в мене викликає певні запитання. З 60-го року, з 70-го року. Є обмеження щодо встановлення, закупівлі, але це ваше звадання. Наше завдання – забезпечити вас фінансовим ресурсом і дати вам можливість лікувати людей/

Саме це – основний меседж реформи, яка нині реалізовується в Україні, розповідає директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я
Це є сьогодні тісна потрібна співпраця й координація зусиль всіх гілок влади. Це є розуміння сьогодні тих змін, які пропонуються на державному рівні, тобто, центральним органом виконавчої влади/

Пріоритет реформування – розвиток первинної ланки. Нині на Полтавщині функціонує 34 центри первинної медико-санітарної допомоги. На капітальний ремонт цих закладів, говорить Віктор Лисак, вже витрачено 12 мільйонів 700 тисяч гривень.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я
Кількість закладів первинної допомоги, первинного контакту в порівнянні з останніми роками збільшилася на 54%. Погано це, чи добре? Зрозуміло, що це добре. І це треба в подальшому наслідувати та робити/

Одна з проблем на цьому етапі реформування – нестача кадрів, без яких система не може рухатися далі. Наразі не вистачає 70% лікарів. Ситуацію зможе виправити укладання договорів між пацієнтами та сімейними лікарями. Це буде свого роду механізм взаєморозрахунку. До липня 2017 року, резюмує Віктор Лисак, питання кадрів вже має бути вирішене.

Стрічка новин