Мешканець Чутівського району наймав людей для жебракування у Росії

Мешканець Чутівського району наймав людей для жебракування у Росії. 23-річного чоловіка затримали при спробі вивезти за кордон трьох громадян України з метою їх подальшої трудової експлуатації. Яке покарання може загрожувати організатору цього незаконного бізнесу – дивіться у наступному сюжеті.

Працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, встановили, що мешканець Полтавщини займається вербуванням, перевезенням та передачею громадян для подальшої трудової експлуатації у сфері сільського господарства до сусідньої країни.

/Руслан Бірюков, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
Була встановлена причетність двох громадян – мешканців Полтавської області, які набирали жебраків, які повинні були на території Росії здійснювати чорнові роботи та просити милостиню на переходах/

Потерпілі вказують, що у них відбирали всі документи та обмежували свободу пересування. Умови проживання у бараках не відповідали санітарним. Працювали понаднормово, за невиконання трудового плану – не давали їсти. Грошових коштів за працю громадяни не отримували.

/Володимир Спірідонов, начальник відділу прокуратури Полтавщини
Наразі особі повідомлено про підозру за частиною 1 статті 149 Кримінального кодексу України у вчиненні торгівлі людьми шляхом трудової експлуатації. Наразі триває збір доказів у провадженні. Процесуальне керівництво здійснює Лубенська місцева прокуратура/

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Стрічка новин