Активісти-екологи хочуть відкрити Центр сталого розвитку Полтавщини

Активісти-екологи хочуть відкрити Центр сталого розвитку Полтавщини. Проект у партнерстві з міжнародною угорською громадською організацією дасть змогу розпочати енергоефективні заходи. Зокрема, написати плани та отримати допомогу європейських експертів. Утім, поки що ідею називають більше мрією – через інертність самих полтавців.

У наступному році полтавці хочуть створити Центр сталого розвитку - організацію, що допоможе впроваджувати у місті та області енергоефективність. Її беруться підтримувати угорці.

/Юлія Мельник, голова правління ГО ЕКОЛТАВА
Це спочатку платформа експертів і матеріально-технічної бази, що матиме на меті допомагати органам місцевої влади вирішувати питання енергозбереження, впровадження відновлюваних джерел енергії. Тобто, ми фактично будемо допомагати органам місцевої влади писати такі серйозні документи, як план сталого енергетичного розвитку, можливо, план адаптації до змін клімату. А також допомагати залучати кошти/

Зокрема, хочуть виступити із пропозицією до міської влади створити револьверний фонд, кошти до якого залучать з гранту та місцевих джерел фінансування. Під малі відсотки громадянам даватимуть гроші на утеплення та енергозбереження.

/Максим Макуха, експерт з питань енергоефективності ГО ЕКОЛТАВА
Він дуже схожий за принципом на касу взаємодопомоги. Це буде додатковий інструмент. Єдине, що заважає жителям впроваджувати заходи із енергозбереження, - непоінформованість/

Планами на наступний рік екологічні активісти діляться з полтавцями, підсумовуючи рік, що минає. Кажуть, у 2016 проводили ряд семінарів у районах з питань створення ОСББ, організовували фестивалі та ще багато цікавого.

/Юлія Мельник, голова правління ГО ЕКОЛТАВА
Провели 2 молодіжних табори. Один – спільно з Корпусом миру. Це був всеукраїнський англомовний табір у місті Одеса. А також перший у Полтаві Green camp - також молодіжний екологічний табір для 40 учасників. Фактично 100 молодих людей за це літо ми надихнули, намагались мотивувати бути більш активними і екологічними/

Але говорять і про інші проблеми. У містах та районах, де місцева влада проявляє ініціативу, відбуваються зміни. Та частіше за все, такого бажання не вистачає.
Наразі навіть сказати, який відсоток у Полтаві будинків переобладнані та відремонтовані для максимального енергозбереження, фахівці не можуть.

/Олег Гапон, представник ГО «Товариство охорони природи м.Кременчука»
Повинен бути створений механізм комунального енергоменеджменту. Якщо такий є - він дасть пряму відповідь: наскільки Полтава енергоефективна? І що потрібно для цього зробити? На жаль, зараз в містах області такі органи тільки створюються/

Відповідно, кажуть екологи, якщо немає моніторингу і підрахунку, то немає і чіткого плану, як вирішити проблему. Хоча грантових коштів в Україні для можливих змін дуже багато.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію