В Краєзнавчому музеї виставкою згадали килимарницю Надію Бабенко

Тут все переплелось: килими – з рушниками, рослинний орнамент – з геометричним, а весна – із осінню. Творчий спадок Народної художниці презентують у Краєзнавчому музеї. Виставка налічує понад 100 світлин і приурочена до 90-ї річниці майстрині. В центрі уваги – постать Надії Бабенко. Про жінку, яка залишила відбиток в історії українського мистецтва, – далі в сюжеті.

Нитка уздовж всього життя. «Майстриня, художниця, педагог і чудова матір» – так говорить про Надію Бабенко її син. Ювілейну виставку, присвячену творчості мисткині, відкрито.

/Олександр Бабенко, майстер килимарства, син Н.Бабенко
Зберігається її дух, України, Полтавщини, а саме – Решетилівщини, яка на основі народного мистецтва, традиційного рослинного килимарства виробила свій унікальний, авторський стиль, який зберігається і досі, і надихає всіх/

Більше ста експонатів вміщає виставка: килими з рослинними та геометричними орнаментами, вишивані рушники та графічні роботи – ескізи майбутніх гобеленів.

/Віра Забора, Заслужений майстер народної творчості України
Вражена дуже, тому що побачити на малюнкові, і побачити вживу роботи – це зовсім різні речі. Ці роботи живі, вони дихають і надихають/

А це Євген Пілюгін. З Надією Бабенко пропрацював 18 років. Про її роботи каже: яскраві, барвисті й досконалі. Саме її творчість визначила подальшу долю чоловіка. Закохавшись в її гобелени, пан Євген залишився в Решетилівці, а згодом перевіз туди сім'ю. Хоча міг би працювати у Москві.

/Євген Пілюгін, товариш Н.Бабенко
Вона могла робити малюнок величезних розмірів (6 – 8 кв.м) без ескізу, одразу на столі. Вона казала, що можна на килимі робити і весну, і літо, і осінь одразу.Тому в неї є і квіти, і плоди/

Виставка присвячена 90-річному ювілею художниці народного килиму. Однак, майстрині немає вже 7 років. Фахівці говорять: килимарський спадок Надії Бабенко посідає чільне місце в історії українського мистецтва.

Стрічка новин