В музеї-садибі Короленка презентували поему про письменника-гуманіста

В музеї-садибі Володимира Короленка презентували поему про письменника-гуманіста. Попри віршованість, про книгу «Полтавець Короленко» кажуть: «не для легкого читання». Це – документальний твір про життя письменника в Полтаві.

Книгу полтавського письменника і публіциста Миколи Костенка презентують у музеї-садибі Володимира Короленка. Тут стверджують: автор був другом закладу. Ті, хто вже ознайомився із документальною поемою «Полтавець Короленко», кажуть: попри віршованість, це далеко не «легке чтиво».

/Гліб Кудряшов, член експертної комісії з відбору соціально-значущих видань
Це документ епохи. І те, що ця книга втрапить до шкільних бібліотек, – ще один показник того, що це може бути таким методичним посібником-допоміжником з вивчення життя і творчості Володимира Галактіоновича Короленка/

Книга побудована на даних із документів, що зберігалися в музеї. За свідченнями знайомих, матеріали про Короленка і Полтаву автор збирав усе життя. Книга вийшла за кошти обласного бюджету як соціально-значуще видання. Це вже друга праця автора про Короленка. Перша – також поема – була російськомовною. Микола Костенко не побачив виходу книги у світ, помер навесні цього року після тяжкої хвороби. На презентації його книги – люди, які знали автора особисто.

/Ганна Грибан, видавець
Ми втратили надзвичайну особистість як людину, як творчу особистість, як поета, як прозаїка. І зараз ми повинні, всі люди, які його знали, зі Спілки літератора, від Полтавського літератора, і близькі його люди, повинні організуватись і провести може до дня пам'яті його таку чи конференцію/

Видання вийшло накладом у 1000 примірників. Їх обіцяють роздати по бібліотекам Полтавщини та інших регіонів України.

Стрічка новин