5-відсоткова рента – наймасштабніша перемога місцевих депутатів за рік

Діти-звірята, балерини і новий механізм – обласні депутати сьогодні приймали бюджет майбутнього року. Фінансовий план на наступні 12 місяців значно відрізняється від попереднього. Бюджет в рази збільшився, утім, і віддавати грошей доведеться також більше. Крім того, депутати вирішили допомагати вирішувати проблеми своїх безпосередніх виборців через спеціальний фонд. Більше про це, а також про те, що назвали керівники області найвагомішою перемогою за рік 2016, знає Інна Безугла.

Наймасштабнішою перемогою року обласні депутати вважають прийняття закону 3038 про передачу 5% ренти з використання надр на потреби місцевих громад. Саме позиція Полтавщини, кажуть, викликала необхідний резонанс. Ініціаторами та активними захисниками ідеї були представники Соціал-демократичної партії. Саме обранці від СДП поставили умову: спершу – рента на місця, потім – дозволи. Оскільки ухвалений закон почне діяти тільки за рік – обласна рада вирішила звернутись до компаній-видобувачів, щоб в 2017-му вони добровільно віддавали 5% туди, де качаю газ чи нафту. Тоді будуть і погодження депутатів, і схвалення полтавців.

/Валерій Прядко, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) в Полтавській обласній раді
Я хотів би ще процитувати слова лідера СДП Сергія Капліна: «Кожна проста людина, кожний мешканець Полтавщини має вирішувати, давати чи не давати дозвіл тій чи іншій видобувній компанії». Якщо люди вирішать, що підприємство не заслуговує на дозвіл, ми, як їхні обранці, маємо стати на їхню сторону і озвучити це рішення на комісії з питань ПЕК та на сесії обласної ради. Ми не дамо жодного дозволу на видобуток, який не підтримує громада безпосередньо у себе на місці/

Валерій Прядко розповідає, що деякі компанії вже готові працювати за такою схемою. Сподіваються депутати і на порозуміння від інших надрокористувачів.

/Валерій Прядко, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) в Полтавській обласній раді
Арабська компанія, яка працює у нас з однією скважиною у Лохвицькому районі, в Сенчі, вони уже готові підписувати цю угоду. До речі, юристи і апарат обласної ради зараз вже готують цю угоду. Мабуть, вона буде перша. У кінці січня буде комісія, яка затвердить текст цієї 5-сторонньої угоди, щоб, не дивлячись на те, що закон до 18 року буде відтягнутий, уже змогли почати отримувати ці кошти/

А от у «Нафтогазу», наполягають у СДП, дозволи на надра треба забрати. За роки, поки компанія користується трьома родовищами, витрачені вже 2 мільярда, а не пробурена жодна свердловина. Лідер соціал-демократів виступив з ініціативою звернутись до Держгеонадр, щоб забрати площі і віддати їх на прозорий конкурс.

/Сергій Каплін, народний депутат України, лідер Соціал-демократичної партії (СДП)
Я переконаний, що Уряд мене підтримає, і ми з вами проведемо конкурс і дамо змогу здобувати нафту і газ чесним компаніям, які на чесному і прозорому конкурсі здобудуть таке право. Це сьогодні дуже важливо, оскільки надзвичайно важкі перемовини з росіянами щодо поставки газу. І щоб не замерзла Полтавщина, вся Україна, ми з вами робимо ці кроки і досягаєм результати. І я дякую депутатам своєї фракції, що підняли це питання у Полтавській обласній раді, і іншим депутатам, що це питання підтримали/

Обласна рада планує ухвалити таке рішення вже на наступній сесії.
Що ж до бюджету Полтавщини на 2017 рік, за надходженнями самих лише податків без субвенцій і дотацій він на 350 мільйонів більший за попередній. З 850 мільйонів у 2016-му – до мільярда 184 у майбутньому. Нове у фінансовому плані на рік – створення Фонду розвитку територій. Його хочуть наповнити на 85 мільйонів гривень – за кількістю округів обласних депутатів, і кошти під час наступних сесій розподілити на вирішення місцевих проблем виборців.

Стрічка новин