На Полтавщині докази зі злочинів збиратимуть за допомогою новітніх технологій

На Полтавщині докази зі злочинів збиратимуть за допомогою новітніх технологій. Для цих цілей у Головному управлінні поліції з'явилася пересувна криміналістична лабораторія. Нашпигований сучасною технікою автомобіль покликаний суттєво поліпшити швидкість та якість роботи інспекторів-криміналістів. Більше про нього розкажуть наші кореспонденти.

Криміналістичні валізи, спеціальне світло та комп'ютерна техніка – відтепер все це у розпорядженні полтавських експертів-криміналістів. У четвер нову пересувну лабораторію презентує начальник відповідного відділу управління поліції Олександр Онупко.

/Олександр Онупко, начальник відділу криміналістичного забезпечення ГУ НП в Полтавській області
Дані валізи орієнтуються більше на вилучення дактилоскопічної, трасологічної та біологічної інформації. Для прикладу, тут є дактилоскопічний пензлик, дактилоскопічні валики, а також є спеціальні суміші для вилучення речових доказів, магнітні порошки/

Пересувна криміналістична лабораторія обійшлася обласному управлінню поліції в 1 млн гривень. Завдяки обладнанню, що є в ній, експерти зможуть проводити висококваліфікований огляд місця події за будь-яких погодних умов та освітлення.

/Олександр Онупко, начальник відділу криміналістичного забезпечення ГУ НП в Полтавській області
Коли, наприклад, людина проникає в житло і стає на підлогу, дані сліди є маловидимі, але за допомогою сучасної техніки, за допомогою сучасної освітлювальної техніки ми можемо даний слід локалізувати, виявити, зафіксувати, а також зняти з об'єкта носія/

Злочинний світ, кажуть правоохоронці, не стоїть на місці, використовуючи у своїх нечесних намірах сучасні технології. Аби йти в ногу з ними, у новій поліції стало нагальним створення окремого підрозділу, який би займався обслуговуванням тяжких та найбільш резонансних злочинів.

/Сергій Чиж, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
У нас на території міста Полтави є науково-дослідний експертно-криміналістичний інститут. У них є ця лабораторія, яка раніше була в структурі міліції, і вони забезпечували. У зв'язку з реорганізацією в поліцію в поліції були відсутні ті експерти-криміналісти, які допомагали слідчим/

До слова, у поточному році інспекторами-криміналістами слідчих підрозділів проведено більше 5 з половиною тисяч досліджень місць подій за фактами вчинення злочинів різного ступеню тяжкості.

Стрічка новин