Кіно про права людини трохи менше місяця показували на Полтавщині

Кіно про права людини трохи менше місяця показували на Полтавщині. У нас пройшов Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно. Фільми від режисерів різних країн побачили найрізноманітніші аудиторії. І днями цей фест урочисто закрили.

Тут відкривали – тут і закривають. 13 мандрівний міжнародний фестиваль про права людини урочисто закрили в обласній бібліотеці. Його головним організатором називають Гельсінську спілку з прав людини. В Україні щороку фестиваль стартує у Києві. У столиці відбирають фільми-переможці, як потім мандрують різними містами. У Полтаві покази зініціювала місцева філія української Суспільної служби.

/Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України
Права людей повинні буть захищені. Права людей турбують громадян всіх країн, і от режисери з усіх країн про це говорять, тому що проблеми є скрізь/

На Полтавщину фест докотився в кінці листопада. Левова частка фільмів стосувалася Майдану. Також в рамках фестивалю провели кілька акцій.

/Наталія Кірячок, координатор Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини
Одна з них – право на чесний суд, в рамках фестивалю. А друга – правозахисна акція «Як попередити злочини на грунті упередженості та стереотипів». Ми запросили Театр сучасного діалогу, наш полтавський, який показав нам таку документальну драму про те, як відбуваються ці злочини на грунті упередженості/

На думку організаторів, сьогодні найбільше страждають від упередженого ставлення вимушені переселенці, атовці та представники сексуальних меншин. Фільми побачили різні аудиторії: школярі, дорослі, студентство.

Стрічка новин