Одне ПТУ обходиться області в 11-12 мільйонів гривень на рік

Скільки коштує одне професійно-технічне училище? Суму утримання його на рік порахували в обласній раді. Адже у 2017-му Полтавщина має знайти ще 254 мільона гривень для життєзабезпечення усіх ПТУ в області. Виняток становлять лише ці заклади на території Полтави. Крім того, додавати грошей доведеться і на виплату зарплати педагогам. Чому – обговорювали під час засідання обласної комісії з питань освіти.

В обласному бюджеті планують закласти кошти лише на одну програму для підтримки навчання – «Опікуємося освітою». З наступного року на Полтавщині вона почне діяти замість двох попередніх, що минулоріч завершилися.

/Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА
На програму «Опікуємося освітою» на 4 роки – 15 мільйонів 538 тисяч. Але це без тієї частини, де 50 на 50. Це лише на першу частину, де йде фінансування на обдаровних дітей, творчих вчителів. Сюди ні дахи, нічого не пораховано/

Першого року мають використати понад 3 мільйона. За них підтримуватимуть проведення олімпіад, турнірів, конкурсу «Вчитель року», створення і розповсюдження методичної літератури.
Прописано у документі і проведення ремонтно-будівельних робіт з використанням енергозберігаючих технологій на умовах співфінансування з місцевим бюджетом. Але поки що без коштів – чекатимуть перевиконання бюджету у першій половині 2017-го. Вкрай потребують ремонтів і професійно-технічні заклади. Утім, з ними є фінансово-господарські питання. Напряму фінансувати їх через обласний бюджет не мають права, лише через програми. Це питання теж залишається відкритим: все майно профтехнавчальних закладів – державна власність, а фінансування – частково обласне і місцеве. Наступного року всі заклади, крім міста Полтави, утримуватиме область. У гривнях навантаження збільшиться на 254 мільйона. Лише один професійно-технічний заклад обходиться на рік в 11-12 мільйонів, порахували в облраді. Але і це – не остання проблема.

/Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА
Найбільше турбує нас питання виплати заробітної платні. Згідно тих рекомендацій, хоча ми ще не маємо ніякого письмового підтвердження, але ж ми маємо інформацію про підвищення зарплати – мінімальної і вчителям, а не педагогічним працівникам. Готується постанова про те, що буде вказано: оцю різницю за рахунок місцевих бюджетів вирівняти, щоб не мати дисбалансу/

Саму ж програму мають прийняти депутати під час сесії в п'ятницю. Нині навчання та виховання на території Полтавської області забезпечують близько 20 тисяч педагогів.

Стрічка новин